• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Оголошення

До уваги!
На сайті розміщено протоколи олімпіади з української мови та літератури


Поради для захисту від нової коронавірусної інфекції


Оголошення конкурсної комісії про проведення конкурсу на зайняття вакантних посад педагогічних працівників Комунальної установи Миронівської районної ради Київської області «Карпишівський інклюзивно-ресурсний центр»


Всеукраїнський дитячо-літературний конкурс "Щоб не трапилось біди - обережним будь завжди

Набув чинності закон щодо протидії булінгу

19 січня 2019 року набув чинності Закон України від 18.12.2019 року № 2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)».

Так, Закон України «Про освіту» доповнено пунктом, яким передбачено, що булінг (цькування) це діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Типовими ознаками булінгу (цькування) є:

  • систематичність (повторюваність) діяння;
  • наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності);
  • дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.

Крім цього, внесено відповідні доповнення до статей Закону «Про освіту», які визначають права та обов’язки засновника та керівника закладу освіти, педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу здобувачів освіти та їхніх батьків.

Зокрема, передбачено обов’язок засновника закладу освіти вживати заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг (цькування), стали його свідками або постраждали від булінгу.

Керівник закладу освіти має забезпечувати створення у закладі освіти безпечного освітнього середовища, вільного від насильства та булінгу (цькування), у тому числі:

  • розглядати заяви про випадки булінгу (цькування) здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб та видавати рішення про проведення розслідування;
  • забезпечувати виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування);
  • повідомляти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України та службі у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти.

Передбачено також зобов’язання закладів освіти забезпечувати на своїх веб-сайтах відкритий доступ до правил поведінки здобувача освіти в закладі освіти, плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу, порядку подання та розгляду заяв (з дотриманням конфіденційності) про випадки булінгу від здобувачів освіти, їх батьків.

Педагогічні працівники:

мають право на захист під час освітнього процесу від будь-яких форм насильства та експлуатації, у тому числі булінгу (цькування), дискримінації за будь-якою ознакою, від пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю;

зобов’язані повідомляти керівництво закладу освіти про факти булінгу (цькування) стосовно здобувачів освіти, педагогічних, науково-педагогічних, наукових працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком якого вони були особисто або інформацію про які отримали від інших осіб, вживати невідкладних заходів для припинення булінгу (цькування).

Зміни щодо протидії булінгу внесено також до спеціальних законів «Про дошкільну освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», «Про професійну (професійно-технічну) освіту», «Про вищу освіту».

Запроваджується адміністративна відповідальність за булінг. Так, доповненою статтею 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що булінг (цькування), що вчиняється стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого, тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Якщо цькування вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, то штраф становитиме від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

Також передбачено, що неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів поліції про випадки булінгу (цькування) учасника освітнього процесу тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до 20% заробітку.

Юридичний відділ ЦК Профспілки

Інформуємо, що 28 лютого 2019 року департамент освіти і науки Київської обласної державної адміністрації, КНЗ КОР "Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів" спільно з Головним управлінням юстиції в Київській області проводять круглий стіл "Реалізація нового етапу кампанії "СТОП БУЛІНГ".

Методичний захід буде транслюватися на каналі YouTube за посиланням, яке буде доступне на порталі інституту (банер "СТОП БУЛІНГ" у правому куті головної сторінки порталу).







Початок заходу о 10.30.

Директору школи!

Міністерство освіти і науки представило до громадського обговорення проект постанови «Про затвердження Положення про сертифікацію педагогічних працівників». Обговорення триватиме до 9 грудня. Текст проекту постанови можна знайти за посиланнями: https://osvitoria.media/news/yak-otsinyuvatymetsya-profkompetentnist-pedagogiv-proekt-postanovy-pro-sertyfikatsiyu/?fbclid=IwAR10F0vuSvqNJppX_TjdQWw5p6ugdXzuTvd5BIt8YErpYABy8qa4o5gf6jc

та https://mon.gov.ua/ua/news/mon-proponuye-dlya-gromadskogo-obgovorennya-proekt-polozhennya-pro-sertifikaciyu-pedagogichnih-pracivnikiv

Просимо Вас долучитися до обговорення, а свої зауваження та пропозиції до проекту надіслати до 6 грудня 2018 року на електронну адресу відділу освіти.

/Files/images/Безп.інтернет.jpg

/Files/images/Поради1-4.jpg

Про участь учителів англійської мови у семінарі-тренінгу «Реформа мовної освіти в Україні: нові стандарти, ключові принципи, зміст і результати навчання англійської мови»

З метою оновлення стратегічних напрямів розвитку сучасної мовної освіти, змісту навчання іноземних мов та удосконалення фахового рівня вчителів англійської мови закладів загальної середньої освіти 16 травня 2018 року міжнародна освітня компанія «Dinternal Education» («Дінтернал Ед’юкейшн»), ексклюзивний представник британського видавництва «Pearson» («Пірсон») в Україні, спільно з Комунальним вищим навчальним закладом Київської обласної ради «Академія неперервної освіти» організовує семінар-тренінг «Реформа мовної освіти в Україні: нові стандарти, ключові принципи, зміст і результати навчання англійської мови».

Ключові питання заходу:

мовна реформа в Україні: нові стандарти, ключові принципи, зміст і результати навчання англійської мови у початковій, середній та старшій школі.

методика викладання англійської мови у початковій школі в умовах Нової української школи;

навчально-методичне забезпечення викладання англійської мови у школі I ступеня в процесі реалізації Державного стандарту початкової загальної середньої освіти у 2018-2019 навчальному році.

організація диференційованого навчання на уроці англійської мови: прийоми ефективної адаптації навчальних ресурсів відповідно до груп із різним рівнем комунікативної компетенції;

планування та тайм-менеджмент уроку англійської мови для досягнення очікуваного результату.

Місце проведення – конференц-холл «ДЕПО», за адресою: м. Київ, вул. Антоновича, 50, станція метро «Олімпійська».

Початок реєстрації – 10.00.

Початок тренінгів ̶ 11.00.

Тривалість заходу ̶ 4 години .

Робоча мова ̶ англійська.

Обов’язкова реєстрація для участі у семінарі-тренінзі ̶ на сайті Міжнародного освітньо-методичного центру «Dinternal Education» за посиланням: http://elt.dinternal.com.ua/16-may та за телефоном (050) 410 41 46.

Просимо довести інформацію про семінар-тренінг до відома вчителів англійської мови та сприяти їх участі у заході.

Контактна особа в академії – Кушнір Ярослава Анатоліївна, методист відділу методики викладання іноземних мов та міжнародних освітніх програм КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти», телефон: (097) 409 49 93.

Щодо проведення заходів з підвищення кваліфікації шкільних педагогів у форматі EdCamp на 2017/18 н.р.

На виконання доручення департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації від 20 січня 2018 року №12-01-08-200 та відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 11.01.2018 №1/9-23 «Щодо проведення заходів з підвищення кваліфікації шкільних педагогів у форматі EdCamp на 2017/18 навчальний рік» інформуємо, що у 2017-2018 навчальному році за сприяння громадської організації «ЕдКемп Україна» відбудеться 47 регіональних та національних (не)конференцій EdCamp. Заходи проходять у новому дискусійному форматі, надають освітянам можливість за короткий час отримати корисну інформацію щодо реформи Нової української школи.

З детальною інформацією про заходи з підвищення кваліфікації шкільних педагогів у форматі EdCamp можна ознайомитися на сайті https://www.edcamp.org.ua/

Про підсумки проведення VІІІ Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності для вчителів-україністів «Соняшник-учитель» - 2017 та про організацію ІХ конкурсу фахової майстерності «Соняшник-учитель» - 2018

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 12 14.11.2012 року № 1272 «Про проведення Всеукраїнської українознавчої гри «Соняшник»», Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності для вчителів-україністів «Соняшник - учитель», листа Міністерства освіти і науки України №1/9-667 від 06.12.2017 «Про підсумки проведення VІІІ Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності для вчителів-україністів «Соняшник – учитель» – 2017 та про організацію ІХ конкурсу фахової майстерності «Соняшник – учитель» – 2018, на виконання доручення департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації від 07 грудня 2017 №12-01-08- 3700, повідомляємо про те, що ІХ конкурс фахової майстерності «Соняшник-учитель» – 2018 відбудеться 17 жовтня 2018 року.

Інформацію про умови конкурсу висвітлено в мережі Інтернет на сайті gra-sonyashnyk.com.ua в розділі «Соняшник – учитель».

Телефони оргкомітету: 0501965371; 0631130030; 0973683895.

Про реєстрацію на платформі EdEra

Інформуємо, що з 03 січня 2018 року на освітянській платформі EdEra розпочинається реєстрація педагогічних працівників для дистанційного навчання з питань реалізації концептуальних засад Нової української школи.

Просимо повідомити заступників директорів та вчителів початкових класів, які у вересні 2018 року будуть працювати в 1-х класах.

Дванадцяті Всеукраїнські Читання з гуманної педагогіки «Сім’я – лоно культури людства»

ДЕВ’ЯТИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС З УКРАЇНОЗНАВСТВА «ПАТРІОТ»

Запрошуємо учнів загальноосвітніх навчальних закладів до участі у Всеукраїнському конкурсі з українознавства «Патріот».

За вісім років існування конкурс став захоплюючою мандрівкою у світ мови та літератури, історико- культурного розмаїття України, майданчиком для урізноманітнення навчального процесу та удосконалення здобутих знань.

Цьогорічний конкурс «Патріот» відбудеться в четвер, 15 лютого 2018 року.

Стати учасниками конкурсу можуть усі бажаючі учні 2-11 класів, без будь-якого попереднього відбору, які змагатимуться в десяти вікових категоріях: 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 та 11 класи. Конкурсні завдання цікаві, веселі й доступні дітям з різним рівнем підготовки. Вони містять запитання з мови, країнознавства, літератури та відображають різнобічну інформацію про Україну.

Конкурс проводиться в навчальних закладах за місцем навчання. Детальна інформація про правила проведення конкурсу надсилається до кожного навчального закладу-учасника конкурсу та розміщується на сайті www.uclever.com, де також знаходяться завдання минулих років для підготовки до конкурсу. Підсумкову інформацію з результатами конкурсу буде надіслано до кожного навчального закладу, а також до методичних кабінетів та відділів освіти.

Сума внеску одного учасника складає 20,00 гривень. Для певних категорій дітей участь безкоштовна (сироти, напівсироти та діти з багатодітних сімей, статус яких обов'язково підтверджується документально при подачі заявки). Якщо кількість учасників від навчального закладу менше 10 осіб, цей заклад отримує завдання та бланки відповідей електронною поштою.

Для участі в конкурсі необхідно до 15 грудня 2017 року подати заявку одним зі способів:

 заповнити заявку на сайті uclever.com

 або надіслати скан-копії письмової заявки та квитанції про сплату організаційного внеску до Оргкомітету електронною поштою: patriot@uclever.com

 або надіслати письмову заявку та копію квитанції на поштову адресу: ФОП Дяченко М.М., а/с 185 «Конкурс», м. Київ, 03049.

Матеріали для проведення конкурсу надсилаються за декілька днів до конкурсу.

Оргкомітет конкурсу звертається з проханням вчасно повідомити учнів та їхніх батьків про проведення конкурсу та оприлюднити інформаційні матеріали на сайті Вашої організації.

За детальною інформацією звертайтеся до Оргкомітету.

Ми завжди раді відповісти на всі ваші запитання!

«В дитинстві відкриваєш материк, котрий назветься потім — Батьківщина». Л. Костенко

До уваги вчителів біології!

У вівторок, 21 лютого, о 9 год. 30 хв. на базі Комунального закладу Миронівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 Миронівської районної ради Київської області відбудеться семінар вчителів біології загальноосвітніх навчальних закладів Миронівського району.

Про публічне обговорення навчальних програм для 5-9 класів

КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» інформує Вас про те, що 13 лютого 2017 року почав функціонування освітній онлайн-проект “Публічне обговорення для базової середньої освіти”. Міністерство освіти і науки України розпочинає публічне обговорення навчальних програм для 5-9 класів на соціальній платформі EdEra.

У Міністерстві наголошують на прагненні зробити навчальні програми більш зрозумілими і наближеними до вікових особливостей дітей та сучасного життя.

Також у МОН вважають за необхідне:

· розвантажити програми від обтяжливої інформації та застарілих підходів;

· залучити до роботи над оновленням змісту освіти небайдужих освітян, експертів і батьків.

Просимо Вас довести інформацію про освітній онлайн-проект “Публічне обговорення для базової середньої освіти” до відома педагогічних та методичних працівників регіону та долучитися до оновлення змісту освіти для 5-9 класів . Детальну інформацію про проект і програми можна отримати за посиланням https://www.ed-era.com/mon59.

Контактна особа: Паливода Інна Павлівна, завідувач відділу координації методичної роботи і неперервної педагогічної освіти (тел. 050-26-46-803).

До уваги вчителів англійської мови!

Запрошуємо вчителів англійської мови закладів освіти Київської області взяти участь у заходах, які сприятимуть розвитку їхньої професійної компетентності, розширять методичний арсенал педагогів щодо використання компетентнісного підходу до викладання іноземної мови, автентичних навчальних матеріалів, кращих світових практик навчання англійської мови.

Всеукраїнська біологічна школа вихідного дня

Доводимо до Вашого відома, що в ННЦ "Інститут біології та медицини" Київського національного університету імені Тараса Шевченка розпочато реєстрацію учасників Всеукраїнської біологічної школи вихідного дня для вчителів біології.

Інформацію щодо проведення цього заходу просимо надати вчителям біології ЗНЗ району/міста.

Детальна інформація про навчання – на сайті Інституту за адресою: http://biology.univ.kiev.ua/

Шановні друзі!

Запрошуємо вас на чергове засідання Київських Студій гуманної педагогіки, яке відбудеться в четвер 26 січня 2017р. з 15-00 до 18-00 за адресою: м.Київ, вул. Володимирська, 57, Будинок учителя

Тема1: «Дайте вчителю точку опори – і він переверне світ»»

Модератор: Галина Побережна, доктор мистецтвознавства, професор

Форма проведення: семінар-практикум

Тема2: «Культурний розвиток дитини: точки співпраці між музеєм і школою»

Модератор: Cофія Рябчук, куратор міжмузейних освітніх проектів, консультант з питань розвитку дитини, Мистецький арсенал, м. Київ.

Форма проведення: доповідь із презентацією

Чекаємо на Вас !!!

Співпрацюють з Вами: Хоменко Зінаїда Іванівна 093-541-29-27; 095-740-26-36; zinaida_khomenko@ukr.net

Подгорна Наталія Володимирівна 068-356-28-18, 095-804-33-58

Звертаємо вашу увагу, що участь в роботі студії безкоштовна.

До уваги керівників загальноосвітніх навчальних закладів області, вчителів економіки та старшокласників!

Міністерство освіти і науки України спільно з Інститутом банківських технологій та бізнесу ДВНЗ «Університет банківської справи» у рамках виконання програми заходів дослідно-експериментальної роботи з впровадження курсу «Фінансова грамотність» на 2012-2019 роки (наказ МОН України від 19.07.2012 № 828) пропонує учням 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів взяти участь у Зимовій школі з фінансової грамотності Інституту банківських технологій та бізнесу ДВНЗ «Університет банківської справи», що проходитиме з 23 по 27 січня 2017 року.

Детальніше про особливості проведення зимової школи з фінансової грамотності можна дізнатися з програми, що додається, та у контактних осіб.

Контактні особи:

  • начальник відділу роботи з молоддю Інституту банківських технологій та бізнесу ДВНЗ «Університет банківської справи» – Конах Анна Іванівна (097) 732-05-01;
  • завідувач кафедри природничо-математичних дисциплін та технологій КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» – Довгань Андрій Іванович (067) 988-43-07

Додаток: Програма ІІІ Зимової школи з фінансової грамотності

Шановні колеги!
Запрошуємо Вас до участі в рейтинговому виставковому конкурсі та конкурсі з тематичних номінацій Восьмої міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти - 2017».
Старт конкурсів – 5 грудня 2016 р.
Останній день подання матеріалів – 10 лютого 2017 р.
Оголошення результатів конкурсів – 16 березня 2017 р.
Нагороди: Гран-Прі, золоті, срібні та бронзові медалі, сертифікати, дипломи.
Пакет документів для участі в конкурсах виставки за посиланням http://www.vsosvita.com.ua/index.php/uk/konkurs

Бажаємо учасникам конкурсів натхнення, творчих успіхів і перемог!

З повагою,
Оргкомітет виставки:
Компанія «Виставковий Світ»
Тел./факс: +38 044 498-42-04, 498-42-05, 498-42-06, 498-42-07
Тел.моб.: +38 067 656-51-89
E-mail: expo@vsvit.com.ua

Про участь у тренінгу «Скрайбінг як сучасна форма візуалізації навчального матеріалу»

В рамках науково-педагогічного проекту «Академія інноваційного розвитку освіти» (п. 63 Програми спільної діяльності Міністерства освіти і науки України та НАПН України на 2014-2016 роки) проводяться навчальні тренінги з метою підготовки керівних, науково-педагогічних та педагогічних працівників до інноваційної діяльності.

Запрошуємо взяти участь у роботі навчального тренінгу для освітян України «Скрайбінг як сучасна форма візуалізації навчального матеріалу, який відбудеться в суботу 24 грудня цього року.

На заході слухачі дізнаються про нову техніку презентації (ефект паралельного проходження), отримають навички перетворення речей на візуальні образи, ознайомляться з різними техніками скрайбінгу та отримають вміння моделювання скрайб-презентації.

На тренінг запрошуються керівники навчальних закладів, вчителі ЗНЗ, методисти та інші науково-педагогічні та педагогічні працівники.

Захід відбудеться 24 грудня 2016р. з 10.00 до 13.00 за адресою: Інститут педагогіки НАПН України, м. Київ, вул. Січових Стрільців, 52-Д, каб. № 418 (4 поверх, зал засідань).

Подати заявку на участь в зазначеному тренінгу можна за посиланням: https://goo.gl/forms/RfQucjYnZdageEuj2

З графіком проведення наступних тренінгів та майстер-класів на 2016-2017рр. можна ознайомитись на сайті Академії: http://www.airo.com.ua/grafik-provedennya-treningiv-ta-mayster-klasiv-osvitniy-weekend/.

Стартував Всеукраїнський конкурс педагогічної майстерності «Панорама творчих уроків — 2017»

Видавництво «Шкільний світ» оголошує про проведення щорічного Всеукраїнського конкурсу педагогічної майстерності «Панорама творчих уроків — 2017 » на тему «Сучасний урок: нові форми».

Конкурс проводиться з метою пошуку найкращих працівників у галузі освіти, готових поділитися своїм цінним досвідом з іншими.

До участі запрошуються освітяни з усіх куточків України.

Положення про конкурс



Про проведення заходів до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

На виконання доручення Київської обласної державної адміністрації від 05.12.2016 № 11-18-10366 до звернення Київської обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» про заходи до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС просимо 14 грудня забезпечити проведення у навчальних закладах області заходів за участю героїв-ліквідаторів аварії, зокрема уроків мужності, та висвітлити інформацію про вшанування учасників ліквідації наслідків Чорнобильської трагедії на сайтах місцевих органів управління освітою, навчальних закладів, департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації.

VIII Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти - 2017»

Запрошуємо вищі навчальні заклади, наукові установи, заклади післядипломної та неперервної освіти, обласні та міські управління (департаменти) освіти, професійно-технічні навчальні заклади та навчально-методичні центри, загальноосвітні, дошкільні та позашкільні навчальні заклади, виробників і постачальників засобів навчання та навчального обладнання, програм, проектів і рішень для освіти, фонди, асоціації до участі в конкурсах і заходах VIII Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти - 2017».

Виставка відбудеться 16-18 березня 2017 р. у Київському Палаці дітей та юнацтва (вул. І. Мазепи, 13).

Інформацію про конкурси та заходи виставки додаємо.

З повагою, Оргкомітет виставки: Компанія «Виставковий Світ»

Адреса: вул. П. Лумумби, 4/6, корпус В, оф. 1107, м. Київ, 01042, Україна

Тел./факс: +38 044 498-42-04, 498-42-05, 498-42-06, 498-42-07

Тел.моб.: +38 067 656-51-89

E-mail: expo@vsvit.com.ua

Http://www.vsosvita.com.ua

/Files/images/СучЗакладиОсвіти.jpg

Прес-реліз до екранізованої виставки, присвяченої 150-й річниці з дня народження видатного українського історика, політичного та державного діяча, академіка Всеукраїнської академії наук та Академії наук СРСР Михайла Сергійовича Грушевського

29 вересня цього року виповнилося 150 років від дня народження Михайла Сергійовича Грушевського (1866 - 1934) - українського історика, громадського та політичного діяча, голови Центральної Ради Української Народної Республіки (1917-1918), члена Історичного товариства імені Нестора-Літописця, дійсного члена Чеської АН (1914), почесного члена Київського товариства старожитностей і мистецтв (1917), члена-кореспондента ВУАН (1923) та АН СРСР (1929), багаторічного голови Наукового Товариства ім. Шевченка у Львові (1897-1913), завідувача кафедри історії Львівського університету (1894-1914), автора понад 2000 наукових праць.

Документи, презентовані на виставці в електронному форматі, висвітлюють київські періоди у житті вченого та суспільно-політичного діяча і об’єднані у кілька тематичних блоків – сторінок: «Коріння», «Університет», «Паньківська, 9», «У вирі революції», «Академія», «Родинне коло» і «Повернення».

В експозиції використані маловідомі і невідомі до останнього часу документи і газетно-бібліотечний фонд Державного архіву Київської області, а також документи інших архівів: Державного архіву м. Києва, Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г.С.Пшеничного, Центрального державного архіву вищих органів влади і управління України.

Серед представлених документів – родовід М.С.Грушевського, відомості про здачу іспитів в університеті та наукову діяльність, купчі угоди, універсали Центральної Ради, листування з Київським губернським комісаром УНР, анкети, фінансові відомості, фотографії тощо.

Сторінки «Коріння» та «Університет» вмістили у себе такі унікальні документи, як формулярний список і родовід діда М.С.Грушевського по материній лінії Захарія Оппокова, його прохання про виготовлення грамот про дворянство з автографом, а також протоколи іспитів М.С.Грушевського в Університеті св. Володимира.

Раніше невідомі документи стосовно купівлі у 1908 році родиною Грушевських будинку у Києві представлені на сторінці «Паньківська, 9». Це купчі і закладні угоди з автографами членів родини. Одну з сторін діяльності Грушевського М.С. у 1907-1910 рр. розкривають повідомлення про склад і перебіг першого засідання Українського наукового товариства, головою якого він був обраний.

Апофеозом суспільно-політичної діяльності М.С.Грушевського стали його участь в Українській революції та керівництво діяльністю Центральної Ради. Цю тему розкрито у розділі «У вирі революції». Універсали Української Центральної Ради, текст мирної угоди УНР з Німеччиною, Австро-Угорщиною, Болгарією і Туреччиною, роздруковані у тогочасних газетах, що зберігаються у газетному фонді архіву, надають уявлення не тільки про основні події тих буремних часів, але й про зміни у політичних симпатіях та поглядах самого М.С.Грушевського. Особливий інтерес викликає листування Марії Сильвестрівни та Михайла Сергійовича Грушевських з Київським губернським комісаром УНР з приводу збитків, нанесених помешканням по вул. Паньківській, 7, 9 та Ботанічній, 14, що належали родині, під час артилерійського обстрілу м. Києва військами М.Муравйова. Період гетьманату (1918 р.) означився для М.С.Грушевського прискіпливою увагою до його політичної діяльності та намаганням провести обшук в його оселі, про що свідчать документи «освідомого відділу при Київському градоначальнику Української Держави».

Діяльність М.С.Грушевського як академіка ВУАН розкривається на сторінці «Академія». Увагу привертає лист та охоронна грамота РНК, надані дійсному членові ВУАН М.С. Грушевському у грудні 1923 року з гарантією його недоторканості у випадку повернення з еміграції. Утворення в академії кафедри історії України, очолюваної М.С.Грушевським, її склад та питання фінансування також знайшли відображення у документації цього закладу. Родзинкою не тільки цього розділу, а й виставки в цілому стали дві власноруч заповнені і підписані анкети академіка: анкета та заява щодо вступу до профспілки «Робос» (1924 р.) та анкета журналу «Україна» (1928 р.), головним редактором якого він був.

Сторінка «Родинне коло» висвітлює сімейні стосунки та особистий внесок членів родини Грушевських у розвиток вітчизняної науки. Тут представлені духовний заповіт Ганни Грушевської-Шамрай (1908 р.) та анкети для вступу до профспілки працівників освіти її, Катерини, Олександра та Ольги Грушевських.

Остання, сьома сторінка «Повернення» презентує документи, пов’язані зі смертю, похованням та увічненням пам’яті Великого українця, публікації про його життя та діяльність.

Всі запропоновані документи демонструються широкому загалу вперше.

Про вручення премії «Диво-дитина 2017»

Інформуємо, що ТОВ «Премія «Диво-дитина» організовує і проводить вручення Всеукраїнської премії «Диво-дитина - 2017» талановитим та обдарованим дітям віком від 4-х до 13 років, які мають унікальні розумові або фізичні здібності та вміння, виявляють надзвичайну схильність до науки, спорту та творчості.

Анкети претендентів на премію приймаються ТОВ «Премія «Диво- дитина» до 15 березня 2017 року.

З детальною інформацією про премію та правила її вручення можна ознайомитися на сайті www.divo-dutuna.com

Шановні друзі!

Запрошуємо вас на чергове засідання Київських Студій гуманної педагогіки, яке відбудеться в четвер 15 грудня 2016 р. з 15-00 до 18-00 за адресою: м.Київ, вул. Володимирська, 57, Будинок учителя

Тема: « Механізми переходу сучасної початкової школи до школи гуманної педагогіки»

Питання для обговорення:

1. Світогляд вчителя.

2. Гармонійний розвиток учня.

3. Мотивація учнів до навчання.

4. Урок - співпраця вчителя з учнем

5. Оцінювання досягнень учнів.

6. Перевірка зошитів.

7. Щоденник учня.

8. «Паперова» робота вчителя.

9. Робота з батьками.

10. Cпівпраця вчителів, батьків та учнів

Лейтмотив: «Ніхто з нас – учителів, вихователів, батьків – не є маленькою людиною, від якої мало що залежить. Не треба принижувати себе, бо від нас залежить дуже багато: ми є основною силою у світі освіти, і тому долі наших дітей у наших руках»

Маніфест гуманної педагогіки

Форма проведення: ворд-кафе

Модератори:

Зінаїда Хоменко, член Правління Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки, заступник Голови Київського міського центру ВАГП, науковий консультант експериментальної школи гуманної педагогіки, кандидат психологічних наук.

Ольга Баніт, молодший науковий співробітник Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України, кандидат педагогічних наук

Чекаємо на Вас !!!

Співпрацюють з Вами:

Хоменко Зінаїда Іванівна 093-541-29-27; 095-740-26-36;

zinaida_khomenko@ukr.net

Подгорна Наталія Володимирівна 068-356-28-18, 095-804-33-58

Звертаємо вашу увагу, що участь в роботі студії безкоштовна.

Про проведення всеукраїнського «Тижня англійської мови» у загальноосвітніх навчальних закладах України

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 22 листопада 2016 року № 1/9-614 повідомляємо про проведення всеукраїнського «Тижня англійської мови» за підтримки Британської Ради в Україні спільно з громадською ініціативою «GoGlobal», що відбудеться з 12 по 18 грудня 2016 року. Захід присвячено офіційному закриттю Року англійської мови в Україні.

З метою популяризації вивчення англійської мови пропонуємо оголосити 14 грудня 2016 року Днем англійської мови у загальноосвітніх навчальних закладах та у рамках програми заходів провести відкриті уроки, організувати дискусійні клуби, або підготувати театральні постановки, присвячені пам′яті Вільяма Шекспіра.

Детальні навчальні та методичні матеріали надаються Британською Радою в Україні та знаходяться за посиланням http://gocamps.com.ua/ua/novini/den-angl-jsko-movi-shakespeare-day-u-shkolah-v-ramkah-tizhnya-angl-jsko-movi-v-ukra-n.

Контакта особа від громадської ініціативи «GoGlobal» - Любов Залюбовська, телефон: 0675980167.

Шановні колеги! Запрошуємо вас взяти участь у безкоштовному вебінарі, присвяченому аналізу пакету завдань Всеукраїнської українознавчої гри "Соняшник".

У вебінарі візьме участь голова методичної комісії Всеукраїнської українознавчої гри «Соняшник», завідувач кафедри українознавства Харківського гуманітарного університету «Народна українська академія», кандидат філологічних наук, доцент Ігор Олександрович Помазан.

Вебінар відбудеться 25 листопада о 15.00 за адресою: https://youtu.be/OegWKIO83lM .

Свої запитання модераторам ви можете надсилати до 23.11.2016 року (включно) на електронну скриньку: orgcomitet@gra-sonyashnyk.com.ua .

Відповіді на надіслані запитання ви отримаєте під час вебінару.

Нагадуємо Вам, що триває реєстрація у VIIІ Всеукраїнській українознавчій грі «Соняшник» для учнів 1-11 класів.

Реєстрація триває з 1 вересня 2016 до 31 січня 2017 року на сайті грі gra-sonyashnyk.com.ua або за телефонами оргкомітету: (096)-231-81-33; (093)-197-79-11; (099)-968-69-03.

До відома керівників загальноосвітніх навчальних закладів!

Повідомляємо, Департаментом загальної середньої та дошкільної освіти МОН України від 11.11.2016 підготовлено лист № 2/2-14-2401-16 для використання в роботі.

До листа Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України додано лист МОН України від 10.11.2016 №1/12-5366 «Щодо перевірки зошитів».

Зміст даних документів розміщено в інформаційній системі КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» «Нормативно-правове і навчально-методичне забезпечення освітнього процесу» http://base.kristti.com.ua/?p=697

Просимо ознайомитися зі змістом даних документів та керуватися ними в роботі щодо факту перевірки зошитів учителями початкових класів.

Про проведення онлайн-лекцій

Інформуємо, що для учнів 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів буде проведено лекції в онлайн-режимі:

16, 17 листопада 2016 року – «Повстання надвірних козаків 1768 року – важлива ланка українського державотворення», мета якої – розвиток в учнівської молоді пізнавального інтересу до вивчення історії, розкриття значення повстання як національного визвольного руху, що мав значний вплив на державотворчі процеси XIX – першої половини XX століття.

(онлайн-лекція буде доступна на каналі Youtube за адресою: https://youtu.be/7w05xj042jY);

22, 23 листопада 2016 року – «Ханська Україна – козацька держава у складі Османської імперії». Мета лекції – висвітлення маловідомої сторінки української державності та важливої ролі південних теренів сучасної України в міжнародних процесах кінця XVIІ – першої половини XVIІІ століття (онлайн-лекція буде доступна на каналі Youtube за адресою: https://youtu.be/jgvFABUo6S4).

Лекції прочитає Букет Євген Васильович, член правління Національної спілки краєзнавців України, заступник голови Київської обласної організації НСКУ, головний редактор газети «Культура і життя».

Просимо після онлайн-лекційнаправити на електронну адресу man_kyivskaobl@ukr.net інформацію про учнів, які їх прослухали, за формами, що додаються.

Додаткова інформація – за тел. (04563) 72-029.

Про проведення VIIІ Всеукраїнської українознавчої гри «Соняшник»

Відповідно до наказів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 12.10.2012 року № 1101 «Про затвердження положень про Всеукраїнську українознавчу гру «Соняшник», Всеукраїнський конкурс фахової майстерності для вчителів-україністів «Соняшник – учитель» та Міжнародну природознавчу гру «Геліантус», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.10.2012 року за № 1811/22123, від 14.11.2012 року № 1272 «Про проведення Всеукраїнської українознавчої гри «Соняшник», листів Міністерства від 08.04.2013 року № 1/9-262 «Про перелік творчих конкурсів та інтелектуальних змагань», від 10.03.2016 № 1/9- 124 «Про проведення VIІ гри «Соняшник» – 2016 та про організацію VIIІ гри «Соняшник» – 2017» 3 березня 2017 року відбудеться VIІІ Всеукраїнська українознавча гра «Соняшник» – 2017 для учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

З метою активного долучення учнівської молоді до кращих здобутків національної культури, формування навичок аналізу мовного та літературного матеріалу, а також для допомоги учням старших класів у опрацюванні методики роботи з тестовими формами контролю просимо сприяти участі школярів у зазначеному заході.

З умовами реєстрації та проведення гри можна ознайомитися за адресою www.helianthys.com.ua.

Телефони оргкомітету: (099) 505 20 44, (073) 464 11 65, (067) 721 46 77.

Про продовження реалізації міжнародного освітнього проекту «Міксіке в Україні» у 2016/2017 н. р.

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 05 жовтня 2016 року № 2/2-14-2040-16 «Про продовження реалізації міжнародного освітнього проекту «Міксіке в Україні» у 2016/2017 н. р.» у загальноосвітніх навчальних закладах впроваджується проект «Міксіке в Україні», організований ОU MIKSIKE за підтримки Програми розвитку Міністерства закордонних справ Естонії та Міністерства освіти і науки України.

Проект покликаний сприяти розвитку зв’язків між загальноосвітніми навчальними закладами України та країн ЄС, що беруть участь у проекті, підвищенню якості та ефективності навчання за допомогою інформаційних технологій, розширенню можливостей розвитку он-лайн навчання, розвитку в учнів навичок ХХІ століття, логічного мислення та усного рахунку.

Для здійснення координації роботи щодо впровадження проекту просимо призначити відповідальну особу від району/міста та вказати її посаду, місце роботи і контактний телефон.

Інформацію надіслати на електронну адресу: Julia.dobysh@ukr.net Контактна особа: Добиш Юлія Юріївна, методист відділу міжнародних освітніх програм, тел.: 066 1778808.

Запрошення до участі в українсько-естонському проекті "Міксіке в Україні",

Статистика участі в проекті «Міксіке» (на 09.11.2016)

Про проведення Міжнародного чемпіонату комп’ютерних талантів «Золотий Байт» 2016-2017

Відповідно до розпорядження департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації від 05_жовтня 2016 року №12-01-08-2520 та листа Міністерства освіти і науки України від 04 жовтня 2016 року №1/9-526 «Про проведення Міжнародного чемпіонату комп’ютерних талантів «Золотий Байт» 2016-2017» інформуємо, що з 15_листопада 2016 року в Україні стартують відбіркові етапи чемпіонату. До участі у Міжнародному чемпіонаті комп’ютерних талантів «Золотий Байт» 2016-2017 запрошуються школярі, студенти та випускники навчальних закладів.

Просимо довести до відома керівників начальних закладів, педагогічних працівників, учнів та студентів.

Про конкурс веб-сайтів

Відповідно до наказу департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації від 28 жовтня 2016 року №340 "Про проведення обласного конкурсу-захисту Web-сайтів відділів, управлінь освіти, районних, міських методичних кабінетів та навчальних закладів" повідомляємо, що прийом заявок на участь у конкурсі здійснюється лише за посиланням https://goo.gl/jzxq6i.

Наказ прикріплено.

Контактна особа: Ткач Віталій Анатолійович (068) 807-88-91

Про відкликання листа

Департамент освіти і науки Київської обласної державної адміністрації надсилає для врахування у роботі лист департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України від 03.11.2016 № 2/2-14- 2322-К «Про відкликання листа», що додається.

Про проведення онлайн-лекції

Інформуємо, що з метою залучення учнівської молоді до вивчення історії шкільної освіти Київщини, для учнів 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів 09 – 10 жовтня 2016 року в онлайн-режимібуде проводитися лекція «Історія приходського шкільництва Київської губернії (кінець XVIII – початок XX століття)».

Онлайн-лекція буде доступна на каналі Youtube за адресою: https://youtu.be/rpMo0rQKzi0.

Лекцію прочитає Перерва Володимир Степанович, кандидат історичних наук, доцент кафедри філософії освіти і управління Комунального вищого навчального закладу Київської обласної ради «Академія неперервної освіти».

Просимо після онлайн-лекції надати на електронну адресу man_kyivskaobl@ukr.net інформацію про учнів, які її прослухали, за формою, що додається.

Додаткова інформація – за тел. (04563) 72-029.

9 листопада відбудеться шістнадцятий радіодиктант національної єдності

9 листопада, у День української писемності та мови, на Українському радіо відбудеться шістнадцятий радіодиктант національної єдності. Акція має на меті об’єднати всіх небайдужих навколо українського слова.

Для того, щоб стати учасником, окрім бажання, необхідно мати аркуш паперу, ручку, радіоприймач, комп’ютер, планшет або телефон з виходом в Інтернет. Об 11 годині на Першому каналі Українського радіо почнеться годинна радіопрограма, присвячена акції: йтиметься про історію радіодиктанту, його учасників, умови написання, а об 11:30 прозвучить власне текст.

Українське радіо запрошує усіх охочих не лише долучитися і написати диктант, але й стати своєрідними співорганізаторами акції: створити свій власний осередок диктанту – зібратися родиною, колективом чи організувати написання за місцем роботи чи навчання, адже мета акції не перевірка грамотності, а єднання.

За умовами акції, кожен може надіслати диктант на перевірку на Українське радіо. Для цього потрібно скористатися звичайною поштою або електронною. Паперові листи надсилати на адресу – Хрещатик, 26, Київ-1, 01001; електронні – rd@nrcu.gov.ua.

У випадку паперових версій, перевірятимуться лише диктанти, надіслані 9 і 10 листопада (за поштовим штемпелем). Електронні листи мають містити відскановані чи сфотографовані копії написаних від руки диктантів і бути надісланими не пізніше 12.00 10 листопада.

До уваги вчителів!

11 жовтня 2016 р. о 10.00 год. на базі військкомату відбудеться семінар-практикум вчителів захисту Вітчизни.

Мирошніченко Ю.Б., методист РМК

До уваги педагогічних працівників району!

Повідомляємо, що 26 жовтня 2016 року о 14:00 у лекційній залі КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» відбудеться публічна лекція Коцура Віктора Петровича, ректора Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди, доктора історичних наук, професора, дійсного члена (академіка) НАПН України, на тему «Історія України у сучасному науковому дискурсі: питання методології».

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати лекцію, попередньо зареєструвавшись на порталі академії (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfSptzm3I9hpmwgSNGmwTSnHgtkw9n0BB6h0CXdYWlrQSATXQ/viewform?c=0&w=1).

Про вебінари для вчителів англійської мови

З метою якісної підготовки вчителів англійської мови до викладання предмета відділ міжнародних освітніх програм КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» спільно із Міжнародним освітньо-методичним центром «Пірсон» інформує просерію інтерактивних вебінарів для вчителів англійської мови, присвячених сучасним підходам до навчання англійської мови у загальноосвітніх навчальних закладах.

Для участі у семінарі обов’язкова попередня реєстрація за посиланням http://www.elt.dinternal.com.ua/webinar.

Вебінари проводитимуть досвідчені методисти та тренери PEARSON&Dinternal (Україна, Велика Британія). Участь у вебінарах безкоштовна, кожен учитель отримає сертифікат від видавництва «Пірсон».

Робоча мова вебінарів: англійська.

Програма вебінарів для вчителів англійської мови від PEARSON&Dinternal

Контактна особа: Сосіна Анна, менеджер видавництва «Пірсон», тел.: 066 462 13 30.

Сформовано програму роботи міжнародних виставок «Інноватика в сучасній освіті» та «World Edu», 25-27 жовтня, м. Київ

25-27 жовтня 2016 р. у Київському Палаці дітей та юнацтва (вул. І. Мазепи, 13) відбудеться Восьмий міжнародний форум «Інноватика в сучасній освіті» та Четверта міжнародна виставка закордонних навчальних закладів і агенцій «World Edu». Організатор: Компанія «Виставковий Світ» за підтримки та участі Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України.

Цьогоріч у роботі виставки візьмуть участь понад 500 учасників із 24 регіонів України, Канади, США, Великобританії, Польщі, Чехії, Словенії, Франції, Болгарії та інших країн. Зокрема, 92 – університети, академії, інститути, коледжі, технікуми, наукові установи; 12 – закордонних навчальних закладів і міжнародних освітніх агенцій; 323 – обласні та міські органи управління освітою, загальноосвітні школи, гімназії, ліцеї, дошкільні та позашкільні навчальні заклади; 55 – професійно-технічних навчальних закладів, науково-методичних центрів професійно-технічної освіти; 25 – виробників і постачальників засобів навчання, проектів, сучасних програм і рішень для галузі освіти, видавництв, освітніх порталів.

У межах виставок відбудуться конференції, тематичні семінари, воркшопи, презентації, майстер-класи.

Зокрема, 25 жовтня з 12.00 до 13.30 у концертному залі відбудеться презентація Національної доповіді про стан і перспективи розвитку освіти в Україні. Національну доповідь презентуватимуть: президент Національної академії педагогічних наук України В.Г. Кремень та керівники наукових установ НАПН України.

25 жовтня з 12.00 до 15.00 у конференц-залі № 2 відбудеться Всеукраїнська науково-практична конференція «Практична медіаосвіта: інноваційні стратегії розвитку».

25 жовтня з 14.00 до 14.50 у конференц-залі № 4 відбудеться круглий стіл «Міжнародний проект «10 Minschool» як засіб формування дистанційного освітнього простору в Україні».

26 жовтня з 10.00 до 12.00 у конференц-залі № 2 відбудеться семінар «Формування інноваційного освітнього середовища у професійно-технічному навчальному закладі».

26 жовтня з 14.00 до 14.45 на стенді Національного університету «Львівська політехніка» відбудеться презентація української моделі інклюзивної освіти незрячих дітей.

Сформована програма роботи виставки за посиланням http://innovosvita.com.ua/index.php/uk/about-the-exhibition/program

Виставки працюватимуть: 25 – 26 жовтня 2016 р. з 10.00 до 18.00, 27 жовтня 2016 р. з 10.00 до 16.00. Вхід вільний.

Урочисте відкриття 25 жовтня 2016 р. об 11:00.

З повагою, Оргкомітет:

Компанія "Виставковий Світ"

Тел./факс: +38 044 498-42-04, 498-42-05,+ 38 067 656-51-89

E-mail: expo@vsvit.com.ua

http://innovosvita.com.ua/

Про проведення VII Міжнародної природознавчої гри «Геліантус»

Інформуємо, що відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 17 грудня 2015 року № 1/9-607 «Про проведення VI гри «Геліантус»–2015» та організацію VIІ гри «Геліантус»–2016», з метою формування в учнів цілісного уявлення про природу на основі знань з біології, хімії, географії та фізики, сталої зацікавленості природніми явищами, допомоги учням старших класів в опрацюванні методик тестових форм контролю, 15 грудня 2016 року буде проведено VII Міжнародну природознавчу гру «Геліантус».

З умовами проведення гри та реєстрацією на участь можна ознайомитися за адресою www.helianthys.com.ua.

Телефони оргкомітету: (099) 505 20 44, (073) 464 11 65, (067) 721 46 77

Про програму для вчителів французької мови PROFLE

Програма PRO FLE була розроблена Міжнародним центром педагогічних досліджень (CIEP) та Національним центром дистанційної освіти Франції (CNED) і є цифровою платформою для підвищення кваліфікації вчителів французької мови як іноземної.PRO FLE працює вже у понад 60 країнах світу.

PRO FLE дасть змогу вчителям пройти 3 модулі навчання, на кожен з яких відводиться один рік.По завершенню кожного модуля вчитель отримує сертифікат міжнародного зразка, який визнається Міністерством освіти і науки України.

З детальною презентацією програми можна ознайомитися на сайті Посольства Франції в Україні www.ambafrance-ua.org у розділі «Співробітництво».

Про проведення заходів у зв’язку з 75-ми роковинами трагедії Бабиного Яру

На виконання доручення департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації від 02 вересня 2016 року №12-01-08-2155 «Про проведення заходів у зв’язку з 75-ми роковинами трагедії Бабиного Яру» інформуємо про те, що Міністерство освіти і науки України підготувало методичні рекомендації до проведення у загальноосвітніх навчальних закладах 29-30 вересня «Уроків пам’яті трагедії Бабиного Яру та «бабиних ярів» України».

Методичні рекомендації розміщено на освітньому порталі КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» у розділі «Новини» за посиланням http://www.xn--80aamewp7k6b.com.ua/29-30-veresnya-2016-roku-vshanujmo-pam-yat-pro-tragediyu-babynogo-yaru/ ).

Інформацію про проведені заходи рекомендуємо розмістити на освітніх сайтах навчальних закладів.

Про забезпечення участі у науково-практичній конференції «Державна мова в освіті»

Інформуємо, що Всеукраїнське товариство «Просвіта» 05 жовтня 2016 року проводить науково-практичну конференцію «Державна мова в освіті» (далі – конференція) на базі Київського міського будинку вчителя (станція метро «Університет», вул. Володимирська, 57).

До участі у конференції запрошуються учні 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів – слухачі шкільних, районних відділень МАН України Київської області, та педагоги, які працюють із цією категорією учнів.

Програмою конференції передбачено обговорення таких питань:

1. Конституційний статус української мови.

2. Державна політика і державна мова в Україні.

3. Міжнародний досвід ставлення до державної мови.

4. Мовний режим у навчальних і навчально-виховних закладах.

5. Питання престижності державної мови серед молоді.

6. Популяризація української мови серед молоді.

7. Мова освіти національних меншин.

Просимо направити делегації від кожного району, міста, навчального закладу обласної комунальної власності для участі у конференції.

Списки дітей, які будуть брати участь у заході, надіслати на електронну адресу: man_kyivskaobl@ukr.net до 30.09.2016 р. за формою, що додається.

Для виступів надаватиметься 5-7 хвилин. Заявки і тексти виступів з конкретними пропозиціями обсягом від однієї до трьох сторінок комп’ютерного набору просимо до 30.09.2016р. надіслати на електронну адресу slovo_prosvity@ukr.net з позначкою «На конференцію 05 жовтня» та продублювати на електронну адресу Київського обласного комунального позашкільного навчального закладу «Мала академія наук учнівської молоді» man_kyivskaobl@ukr.net.

Витрати на проїзд, харчування дітей, відрядження керівника делегації здійснюються за рахунок сторони, що відряджає.

Заїзд та реєстрація учасників – 05.10.2016 з 14.00 до 14.45.

Початок роботи конференції – о 15.00.

Додаткова інформація – за тел. (04563) 72-029.

Про проведення онлайн-лекції

27 – 28 вересня 2016 року в онлайн-режимі буде проводитися лекція для учнів 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів – слухачів шкільних, районних відділень МАН України Київської області, та педагогів, які працюють із цією категорією учнів «Життєвий та творчий шлях М. Грушевського», мета якої – привернення уваги до постаті Михайла Грушевського, усвідомлення його ролі у процесі самовизначення українців.

Онлайн-лекція буде доступна на каналі Youtube за адресою: https://www.youtube.com/channel/UCYu5Onslv-DHD6_7v7JZASA?disable_polymer=true.

Про організацію ІV Всеукраїнського конкурсу есе «Я – європеєць»

Відповідно до Плану спільних заходів Мінкультури та Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця» на 2016-2021 роки, затвердженого 24.03.2016, спільно з Посольством Литовської Республіки в Україні, у вересні 2016 року – березні 2017 року буде проведено IV Всеукраїнський конкурс есе «Я – європеєць» (далі Конкурс).

Основними завданнями Конкурсу є: розвиток у дітей і молоді активної життєвої позиції, готовності брати участь у суспільному, культурному та міжнародному житті країни; формування у молоді демократичних, європейських цінностей, розуміння прав і свобод людини, високих соціальних, культурних, освітніх стандартів; підвищення значущості ідеї єдності та дружби України і Литовської Республіки серед молодих учасників.

Роботи учасників Конкурсу в строк до 20 січня 2017 року надсилаються на електронну адресу: yaevropeets@ukr.net.

Підсумки завершального етапу Конкурсу підводяться у березні 2017 року. За рішенням журі Конкурсу автори кращих робіт, за можливості, будуть запрошені до участі у міжнародній поїздці до Литовської Республіки в рамках культурного обміну у 2017 році.

За додатковою інформацією прохання звертатися до організаційного комітету за телефонами: 044-501-01-15, 044-400-43-01.

Положення про проведення ІV Всеукраїнського конкурсу есе "Я - європеєць" можна завантажити тут

ІІІ міжнародна виставка «Освіта в Україні. Освіта за кордоном»

Повідомляємо, що 28-30 вересня 2016 року у Колонній залі Київської міської державної адміністрації відбудеться ІІІ міжнародна професійна спеціалізована виставка «Освіта в Україні. Освіта за кордоном», яку організовує і проводить ТОВ «ЛІДЕРЕКСПОЦЕНТР».

Метою проведення виставкових заходів є формування суспільного інтересу до освіти, популяризація науково-освітнього потенціалу кращих навчальних закладів України, обмін досвідом та контактною інформацією, презентація технічних засобів навчання.

Майбутні абітурієнти зможуть отримати інформацію щодо якісної професійної освіти в Україні та за кордоном безпосередньо від представників навчальних закладів.

Просимо організувати участь педагогічних працівників, учнів 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів району у роботі виставки.

Адреса проведення виставки: 36, вул. Хрещатик, м.Київ.

Контактні телефони організаторів: +38(044) 565-07-72, 096-765-88-54.

Отримати повну інформацію про роботу виставки можна за адресою: www.osvita.link

Запрошуємо Вас на презентацію книги Валерія Бобровича «Як козаки Кавказ воювали. Щоденник сотника Устима».

Ця книга – справжня хроніка війни для тих, хто розуміє, що боротьба за власну свободу не закінчується ніколи.

Автор книги, Валерій Бобрович відомий також як сотник УНСО Устим. У дев’яностих роках минулого сторіччя він воював на чолі загону українських добровольців за територіальну цілісність Грузії. За проявлену відвагу, мужність та героїзм при захисті територіальної цілісності Грузії був нагороджений державною нагородою Грузинської Республіки Орденом Вахтанга Горгасала ІІІ ступеня.

Це книга про сучасну війну, блискучі операції, жорстокість і смерть, справжню чоловічу дружбу, тяжкі поранення, а також про " теплий прийом ” з боку українських спецслужб вдома, на рідній землі.

“У 1993 році українські націоналісти активно підтримували Грузію в її боротьбі за незалежність та територіальну цілісність. До цього можна поставитись по-різному. Можна захоплюватись героїзмом наших хлопців, можна їх засуджувати, бути незгодними, але не можна лишатись байдужими. Це ще одна, написана кров`ю, сторінка Української історії ”, – з книги Валерія Бобровича.

Запрошуємо всіх на цікаву зустріч з автором книги та легендарним командиром УНСО Валерієм Бобровичем!

Яка відбудеться: 17.09.2016 року. о 13:00 годині в. м. Миронівка РБК (Районний Будинок Культури)

Всі бажаючі зможуть придбати книгу з підписом автора, ціна книги символічна 50 гривень.

Про підтримку проведення Європейського Тижня Мобільності

Інформуємо, що з 16 по 22 вересня 2016 року у рамках загальноєвропейської кампанії з підвищення обізнаності по стійкій міській мобільності "Європейський Тиждень Мобільності" відбудеться акція "Європейський Тиждень Мобільності для шкіл".

Головною метою Тижня є інформування про альтернативні варіанти стійкої мобільності для школярів, що можуть підвищити безпеку учнів.

Для участі у кампанії школі або вчителю необхідно:

1. Підписатись на подію в facebook за посиланням – https://www.facebook.com/events/290348124655217 або написати про бажання взяти участь в акції на адресу info@sweetosvit.org.ua.

2. Вибрати форму проведення заходів із запропонованих, що будуть анонсуватись на сторінці події в facebook або на сайті www.sweetosvit.org.ua.

3. Надіслати фото та невеликий звіт із результатами заходу на адресу info@sweetosvit.org.ua.

Детальна інформація про подію розміщена на міжнародному сайті http://www.mobilityweek.eu/, на сайті ГО "Колегія екологічної освіти "Світ Освіт" http://www.sweetosvit.org.ua/?page_id=1229.

Контактна особа: Мірошніченко Катерина, тел.: 0997161154, kateryna.miroshnichenko@sweetosvit.org.ua.

Про участь в українсько-естонському проекті «Міксіке в Україні»

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 26 березня 2015 року № 2/2-14-600-15 продовжується реалізація українсько-естонського проекту «Міксіке в Україні». Проект спрямований на впровадження та розвиток он-лайн навчання у загальноосвітніх навчальних закладах України, розвиток майстерності вчителів щодо використання он-лайн-інструментів у навчально-виховному процесі, розробку дидактичних та методичних матеріалів за допомогою он-лайн-ресурсів. Проект передбачає створення умов для вільного спілкування учнів Естонії та України, а також інших країн, які використовують платформу Міксіке, розвиток міжнародних зв’язків між педагогами та учнями.

Просимо поширити інформацію про проект та забезпечити участь педагогів і школярів загальноосвітніх навчальних закладів в українсько-естонському проекті «Міксіке в Україні».

Додаткова інформація про проект та інструктивні матеріали для реєстрації знаходяться за посиланням http://miksike.net.ua.

Контактна особа: Добиш Юлія Юріївна, методист відділу міжнародних освітніх програм, тел.: 066 1778808.

Шановні колеги!

Видавництво «Ранок» організовує протягом 2016/2017 навчального року осінньо- (24.10.2016-05.11.2016), зимово- (09.01.2017-21.01.2017), весняні (27.03.2017-08.04.2017) сесії «Інтерактивної школи творчого вчителя 2016/17» для педагогічних працівників.

Просимо організувати участь педагогічних працівників Вашого району у науково-методичних заходах в режимі онлайн.

Перелік заходів можна завантажити тут.

Відділ координації

Дякуємо за співпрацю!

Про проведення Дня відкритих дверей

Відповідно до Закону України «Про позашкільну освіту», річного плану роботи Київського обласного комунального позашкільного навчального закладу «Мала академія наук учнівської молоді» та з метою залучення учнівської молоді до наукових досліджень 08 вересня 2016 року у м. Біла Церква у приміщенні Київського обласного комунального позашкільного навчального закладу «Мала академія наук учнівської молоді» об11:00за адресою: вул. Гризодубової, 84а, буде проведено День відкритих дверей.

До участі у зазначеному заході запрошуються учні 7-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів – слухачі шкільних, районних відділень МАН України, та педагоги, які працюють із цією категорією учнів.

Просимо направити делегації (5-8 учнів та 1 керівник) від кожного району, міста, навчального закладу обласної комунальної власності для участі у заході.

Витрати на проїзд, харчування дітей, відрядження керівника делегації здійснюються за рахунок сторони, що відряджає.

Заїзд та реєстрація учасників – 08.09.2016 з 10.30 до 11.00.

Додаткова інформація за телефоном (04563) 7-20-29.

Про семінар-практикум для вчителів англійської мови

З метою якісної підготовки вчителів англійської мови до викладання предмета відділ міжнародних освітніх програм КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» спільно із Міжнародним освітньо-методичним центром «Пірсон» інформує про семінар-практикум для вчителів англійської мови, які викладають у 8-11 класах, «Bring Your Learning into Focus». Семінар присвячено особливостям підготовки учнів до ЗНО з англійської мови.

Просимо довести інформацію про захід до відома учителів англійської мови. Для участі у семінарі обов’язкова попередня реєстрація за посиланням http://www.dinternal.com.ua/seminars/focus/ . Тренер семінару – Вон Джонс, автор підручників, викладач англійської мови міжнародного рівня.

Семінар відбудеться 16 вересня 2016 року о 14.30 за адресою: м. Київ, будинок ПАТ "Київпроект", концертна зала (2 поверх), вул. Богдана Хмельницького, 16-22.

Контактна особа: Сосіна Анна, менеджер видавництва «Пірсон», тел.: 066 462 13 30.

ШОСТИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС З НІМЕЦЬКОЇ МОВИ «ОРЛЯТКО»

За п’ять років свого існування конкурс «Орлятко» став популярним та затребуваним серед учнівської молоді України.

Конкурс надає можливість перевірити рівень володіння німецькою мовою, обізнаність в історичних подіях, культурному розмаїтті та особливостях Німеччини.

Запрошуємо до участі в цьогорічному конкурсі з німецької мови «Орлятко», який відбудеться в четвер, 20 жовтня 2016 року в навчальних закладах України.

Стати учасниками конкурсу можуть усі бажаючі учні 2-11 класів, які вивчають німецьку мову з 1-го класу як основну іноземну.

Учасники не проходять будь-якого попереднього відбору. Учні змагатимуться в п’яти вікових категоріях: 2-3, 4-5, 6-7, 8-9 та 10-11 класи. Конкурс проводиться в школах за місцем навчання.

Конкурсні завдання цікаві, веселі й доступні дітям з різним рівнем підготовки. Вони містять запитання з мови, країнознавства, літератури та відображають різнобічну інформацію про Німеччину.

Детальна інформація щодо правил проведення конкурсу надсилається до кожного навчального закладу-учасника конкурсу та розміщується на сайті www.uclever.com, де також знаходяться завдання минулих років для підготовки до конкурсу. Підсумкову інформацію з результатами конкурсу буде надіслано до кожного навчального закладу, а також до методичних кабінетів та відділів освіти.

Сума внеску одного учасника складає 20,00 гривень. Для певних категорій дітей участь безкоштовна (сироти, напівсироти та діти з багатодітних сімей; статус яких обов'язково підтверджується документально при подачі заявки). Якщо кількість учасників від навчального закладу менше 10 осіб, цей заклад отримує завдання та бланки відповідей електронною поштою.

Для участі в конкурсі необхідно до 28 вересня 2016 року подати заявку одним із способів:

- заповнити заявку на сайті uclever.com

- або надіслати скан-копії письмової заявки та квитанції про сплату організаційного внеску до Оргкомітету електронною поштою: orlyatko@uclever.com

- або надіслати письмову заявку та копію квитанції на поштову адресу: ФОП Дяченко М.М., а/с 185 «Конкурс», м. Київ, 03049.

Матеріали для проведення конкурсу надсилаються за декілька днів до конкурсу.

Оргкомітет конкурсу звертається з проханням вчасно повідомити учнів та їхніх батьків про проведення конкурсу та оприлюднити інформаційні матеріали на сайті Вашої організації.

За детальною інформацією звертайтеся до Оргкомітету. Ми завжди раді відповісти на всі ваші запитання!

Вивчаємо німецьку – пізнаємо світ!

Завантажити заявку на участь у шостому Всеукраїнському конкурсі з німецької мови "ОРЛЯТКО" можна тут

ШОСТИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС З ФРАНЦУЗЬКОЇ МОВИ «ГАЛЛУС»

Протягом п’яти років свого існування конкурс «Галлус» надав можливість удосконалити знання з французької мови та розширити межі пізнання історико-культурного розмаїття Франції великому загалу учнів України.

Запрошуємо взяти участь у цьому захоплюючому інтелектуальному змаганні, яке цьогоріч відбудеться в четвер, 20 жовтня 2016 року в навчальних закладах України.

Стати учасниками конкурсу «Галлус» можуть усі бажаючі учні 2-11 класів, які вивчають французьку мову з 1-го класу як основну іноземну.

Учасники не проходять будь-якого попереднього відбору. Вони змагатимуться в п’яти вікових категоріях: 2-3, 4-5, 6-7, 8-9 та 10-11 класи. Конкурс проводиться в школах за місцем навчання.

Конкурсні завдання цікаві та доступні дітям з різним рівнем підготовки. Вони містять запитання з мови, країнознавства, літератури та відображають різнобічну інформацію про Францію.

Детальна інформація щодо правил проведення конкурсу надсилається до кожного навчального закладу-учасника конкурсу та розміщується на сайті www.uclever.com, де також знаходяться завдання минулих років для підготовки до конкурсу. Підсумкову інформацію з результатами конкурсу буде надіслано до кожного навчального закладу, а також до методичних кабінетів та відділів освіти.

Сума внеску одного учасника складає 20,00 гривень. Для певних категорій дітей участь безкоштовна (сироти, напівсироти та діти з багатодітних сімей; статус яких обов'язково підтверджується документально при подачі заявки). Якщо кількість учасників від навчального закладу менше 10 осіб, цей заклад отримує завдання та бланки відповідей електронною поштою.

Для участі в конкурсі необхідно до 28 вересня 2016 року подати заявку одним зі способів:

- заповнити заявку на сайті uclever.com

- або надіслати скан-копії письмової заявки та квитанції про сплату організаційного внеску до Оргкомітету електронною поштою: gallus@uclever.com

- або надіслати письмову заявку та копію квитанції на поштову адресу: ФОП Дяченко М.М., а/с 185 «Конкурс», м. Київ, 03049.

Матеріали для проведення конкурсу надсилаються за декілька днів до конкурсу.

Оргкомітет конкурсу звертається з проханням вчасно повідомити учнів та їхніх батьків про проведення конкурсу та оприлюднити інформаційні матеріали на сайті Вашої організації.

За детальною інформацією звертайтеся до Оргкомітету. Ми завжди раді відповісти на всі ваші запитання!

Вивчаємо французьку – пізнаємо світ!

Завантажити заявку на участь у шостому Всеукраїнському конкурсі з французької мови "ГАЛЛУС" можна тут

СЬОМИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС З АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ «ГРИНВІЧ»

Запрошуємо учнів загальноосвітніх навчальних закладів до участі в найпопулярнішому конкурсі з англійської мови в Україні.

За шість років існування конкурс став майданчиком для розширення можливостей та самореалізації в напрямку освоєння англійської мови для багатьох учнів в різних регіонах України.

Всеукраїнський конкурс з англійської мови «Гринвіч» проводиться відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 105 від 07.02.2013 р., зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26.02.2013 р. за № 319/22851, та в межах виконання програми вивчення та популяризації іноземних мов у середній школі на 2016 рік, який Указом Президента України №641/2015 оголошено роком англійської мови.

Цьогорічний конкурс «Гринвіч» відбудеться в четвер, 24 листопада 2016 року.

Стати учасниками конкурсу можуть усі бажаючі учні без будь-якого попереднього відбору, які змагатимуться в десяти вікових категоріях: 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 та 11 класи.

Конкурс проводиться в школах за місцем навчання. Детальна інформація щодо правил проведення надсилається до кожного навчального закладу-учасника конкурсу та розміщується на сайті uclever.com, де також знаходяться завдання минулих років для підготовки. Підсумкову інформацію з результатами конкурсу буде надіслано до кожного навчального закладу, а також до методичних кабінетів та відділів освіти.

Сума внеску одного учасника складає 20,00 гривень. Для певних категорій дітей участь безкоштовна (сироти, напівсироти та діти з багатодітних сімей; статус яких обов'язково підтверджується документально при подачі заявки). Якщо кількість учасників від навчального закладу менше 10 осіб, цей заклад отримує завдання та бланки відповідей електронною поштою.

Для участі в конкурсі необхідно до 03 жовтня 2016 року надіслати письмову заявку та копію квитанції про сплату організаційного внеску до Оргкомітету електронною поштою: greenwich@uclever.com або на адресу: ФОП Матвєєва С.А., а/с «Оргкомітет конкурсу», м. Київ, 03049. Також заявку можна заповнити в електронному форматі на сайті uclever.com

Матеріали для проведення надсилаються за декілька днів до конкурсу.

Також на нашому сайті uclever.com ви можете дізнатися про можливість отримання подарунку для школи в межах загальноконкурсного рейтингу. Оргкомітет конкурсу звертається з проханням вчасно повідомити учнів та їхніх батьків про проведення конкурсу та оприлюднити інформаційні матеріали на сайті Вашої організації.

За детальною інформацією звертайтеся до Оргкомітету.

Ми завжди раді відповісти на всі ваші запитання! Вивчаємо англійську – пізнаємо світ!

Завантажити заявку на участь у сьомому Всеукраїнському конкурсі з англійської мови "ГРИНВІЧ" можна тут

Шановні колеги!

Вітаємо з початком нового навчального року!

Приєднуйтесь до заходів від видавництва "Макміллан", які будуть проведені у вересені.

1. 7 вересня: вебінар (Україна): "Teaching towards Exam Success: Vocabulary Development". Вебінар для вчителів англійської мови, які працюють в 10-11 класах.

Презентатор: Інна Нестоїтер, методист видавництва "Макміллан".

Реєстрація та деталі на сайті www.macmillanukraine.com у розділі "Заходи".2. 14 вересня - вебінар (Лондон): "Back to School Special". Серія вебінарів з цікавим порадами до нового навчального року.Реєстрація та деталі на сайті www.macmillanenglish.com/events/back-to-school-special/ 3. 20 вересня - вебінар (Лондон): "Business English: Effective Communication for Business Career". Спеціально для українських викладачів вебінар проведе Лора Хадсон, провідний бізнес-тренер видавництва "Макміллан".Реєстрація та деталі на сайті www.macmillanukraine.com у розділі "Заходи".4. 28 вересня - вебінар (Україна): "Teaching towards Exam Success: Writing an Informal Letter". Вебінар для вчителів англійської мови, які викладають в 10-11 класах.Презентатор: Інна Нестоїтер, методист видавництва.Деталі та реєстрація на сайті www.macmillanukraine.com у розділі "Заходи"5. Як завжди, ми підготували для Вас низку корисних ресурсів. Цього разу від ресурсного сайту для вчителівwww.onestopenglish.com - захоплюючі матеріали для початку навчального рокуhttp://www.onestopenglish.com/skills/integrated-skills/themed-resources/back-to-school-resources

Нагадуємо, що всі попередні міжнародні вебінари та ті, що були проведені спеціально для України, Ви можете переглянути ще раз на сайті www.macmillanukraine.com у розділі "Заходи", далі "Архів".

Слідкуйте за новинами видавництва на нашому сайті: www.macmillanukraine.com та на сторінці Facebook: Macmillan Education Ukraine

Дивіться наші вебінари на You Tube Macmillan Ukraine www.youtube.com/channel/UCpdCILDU8rKTZpt630uOKxg

З повагою, команда "Макміллан"

With Learners for Life!

Про участь в українсько-естонському проекті «Міксіке в Україні»

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 26 березня 2015 року № 2/2-14-600-15 продовжується реалізація українсько-естонського проекту «Міксіке в Україні». Проект спрямований на впровадження та розвиток он-лайн навчання у загальноосвітніх навчальних закладах України, розвиток майстерності вчителів щодо використання он-лайн-інструментів у навчально-виховному процесі, розробку дидактичних та методичних матеріалів за допомогою он-лайн-ресурсів. Проект передбачає створення умов для вільного спілкування учнів Естонії та України, а також інших країн, які використовують платформу Міксіке, розвиток міжнародних зв’язків між педагогами та учнями.

Просимо поширити інформацію про проект та забезпечити участь педагогів і школярів загальноосвітніх навчальних закладів в українсько-естонському проекті «Міксіке в Україні».

Додаткова інформація про проект та інструктивні матеріали для реєстрації знаходяться за посиланням http://miksike.net.ua.

Контактна особа: Добиш Юлія Юріївна, методист відділу міжнародних освітніх програм, тел.: 066 1778808.

Про програму культурного обміну між Україною та США для учнів 8-10-х класів «Програма обміну майбутніх лідерів» (FLEX)

На виконання листа Міністерства освіти і науки України від 16 серпня 2016 року №2/2-14-1574-16 повідомляємо, що тестування для учнів 8-10-х класів загальноосвітніх навчальних закладів Київської області за «Програмою обміну майбутніх лідерів» (FLEX) проходитиме 10-11 вересня 2016 року у тест-центрі на базі Комунального вищого навчального закладу Київської обласної ради «Академія неперервної освіти» та у листопаді 2016 року у м. Києві (за окремим графіком).

До участі у конкурсному відборі запрошуються школярі 8, 9, 10 класів, які народилися в період з 01 січня 2000 року по 15 липня 2002 року та володіють англійською мовою на достатньому рівні. Участь у конкурсі є відкритою та безкоштовною для усіх бажаючих, які відповідають віковим критеріям.

Повну інформацію про конкурс та перелік документів, які необхідні для участі у тестуванні, розміщено на веб-сайті Американських Рад за посиланням http://www.americancouncils.org.ua.

Просимо забезпечити доступ до інформації про Програму FLEX та сприяти участі учнів 8-10-х класів загальноосвітніх навчальних закладів у конкурсному відборі.

Початок проведення І туру – 10 вересня о 10.00, ІІ туру – 11 вересня о 10.00 за адресою: м. Біла Церква, вул. Ярослава Мудрого, 37, КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти».

Контактна інформація – Американські Ради з міжнародної освіти, телефон:

(044) 289-39-52; e-mail: flex@americancouncils.org.ua

Директору школи

Повідомляємо, що 30 серпня 2016 року в районному Палаці культури відбудеться велика педагогічна рада «Модернізація мережі навчальних закладів та створення опорних шкіл як стратегічний напрямок розвитку освіти Миронівського району у 2016/2017 навчальному році» для педагогічних працівників Миронівського району.

Запрошуємо весь педагогічний колектив взяти участь у роботі великої педагогічної ради та районних методичних об’єднаннях.

Початок роботи о 10.00.

/Files/images/IMG_9742.JPG28 квітня 2016 року в м. Біла Церква відбувся перший тур обласного фестивалю Дружин юних пожежних. Миронівський район представляла команда «101» учні Миронівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1. Виступи команд були веселі, яскраві, наповнені тонким гумором та крім цього, несли в собі багаж життєво важливих знань. Кожна команда ДЮП намагалася якнайкраще донести до глядачів та журі основи знань, вмінь та навичок, що можуть допомогти людині уникнути у повсякденному житті лиха, яке несе у собі пожежа чи будь-яка інша надзвичайна подія. Учасники команд змагалися у 3 конкурсних епізодах: «Візитна картка команди», «Представлення малюнку на протипожежну тематику», «Представлення домашнього завдання». Яскравий виступ команди «101», представника Миронівського району, привернув увагу не тільки журі, а й глядачів фестивалю. Миронівський РС ГУ ДСНС України у Київській області вдячний заступнику директора по виховній роботі Миронівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Сухобрус Тетяні Василівні за підготовку команди та висловлює подяку учасникам команди «101», які захищали честь Миронівського району, за яскравий виступ, а саме: Іщенко Ілоні Андріївні, Іщенко Анні Сергіївні, Шевченко Крістіні Сергіївні, Шалівському Олександру Віталійовичу, Уніяці Богдану Юрійовичу, Вовк Єлизаветі Леонідівні, Скибі Інні Олександрівні, Святун Анастасії В’ячеславівні, Котловій Лілії Володимирівні, Вовченко Богдані Михайлівні та капітану команди Чалій Софії Юріївні. Членів команди було нагороджено цінними подарунками та почесними грамотами.


23 лютого 2016 року в відділі освіти Миронівської РДА був проведений фінал «Всеукраїнського дитячого літературного конкурсу на протипожежну та техногенну тематику» серед загальноосвітніх навчальних закладів Миронівського району. Журі яке складалось з працівників відділу освіти та Миронівського РС ГУ ДСНС оцінювало роботи учнів віком від 6 до 18 років, які були розподілені на три вікові категорії:

/Files/images/SAM_1881.JPG

1 категорія ( від 6 до 10 років)

1 місце – учениця Вікторівської НВО Скакун Юлія

2 місце – учениця Козинської ЗОШ Олефіренко Катерина

3 місце – учениця Миронівського НВК Бондар Мирослава

3 місце – учень Миронівської ЗОШ № 1 Старінець Владислав

2 категорія ( від 11 до 14 років)

1 місце – учень Миронівської ЗОШ № 3 Клименко Вадим

2 місце – учениця Миронівської ЗОШ № 1 Доля Руслана

2 місце – учениця Миронівської ЗОШ № 3 Тимошенко Катерина

3 місце – учениця Центральненської ЗОШ Бреус Анастасія

3 місце – учень Росавської ЗОШ Дремлюк Анастасія

3 місце – учень Карапишівської ЗОШ Сторчеус Ростислав

3 категорія ( від 15 до 18 років)

1 місце - учениця Миронівського НВК Смаголь Інна

2 місце - учениця Миронівської ЗОШ № 1 Скиба Інна

2 місце - учениця Козинської ЗОШ Глоба Аделіна

3 місце – учениця Миронівського НВК Семещенко Марія

3 місце – учениця Пустовітської ЗОШ Ігнатенко Ліза

Найкращі малюнки будуть направлені на 2 етап – обласний. Переможців було нагороджено грамотами. Миронівський РС ГУ ДСНС України щиро дякує всім учасникам конкурсу та вітає переможців.


Січневі Київські Студії гуманної педагогіки


Інформуємо про започаткування нового проекту «Публічна лекція у Комунальному вищому навчальному закладі Київської обласної ради «Академія неперервної освіти». Освітяни Київщини отримали можливість запросити до нашого закладу як лекторів відомих науковців, педагогів, громадських діячів області та України

http://www.xn--80aamewp7k6b.com.ua/karta-sajtu-2/publichna-lektsiya



ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ
ЧЕРКАСЬКИЙ ІНСТИТУТ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ ІМЕНІ ГЕРОЇВ ЧОРНОБИЛЯ НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ УКРАЇНИ


Лист КНЗ КОР "КОІПОПК" від 17.04.2015 р. №01-13/2012 "Щодо підготовки магістрів за кваліфікацією: консультант з дорадництва у сфері освіти, методист, викладач загальнопедагогічних дисциплін"


Лист КНЗ КОР "КОІПОПК" від 17.04.2015 р. №01-13/213 "Про проведення конкурсу розробок уроків "18.05.Право на пам'ять"


09.04.2015 р. на базі Миронівської ЗОШ І-ІІІ ст.№3 о 10 45 відбудеться обласний семінар вчителів образотворчого та музичного мистецтва. Будуть проведені майстер-класи методистами КОІПОПК. При собі мати вчителям образотворчого мистецтва: фарби, альбоми, пензлики, посудину для води. . Телефон для довідок Іщенко Н.П. 0677962249


06.04.2015 року о 10.00 год в Миронівському районному центрі дитячої та юнацької творчості відбудеться семінар по питанню підготовки та проведення районного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Запрошуються: заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель фізичної культури


ЯК ЗАЛУЧИТИ ЄВРОПЕЙСЬКІ КОШТИ ДЛЯ РОЗВИТКУ НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ?

23 - 24 квітня відбудеться тренінг “Інструменти підтримки мобільності науковців в рамках пріоритетів ЄС на 2014 - 2020 роки”

20 березня 2015 року Україна приєдналася до програми грантової підтримки наукових досліджень «Горизонт 2020». Загальний бюджет програми становить близько 80 млрд євро. Сама програма базується на принципі відкритих конкурсів, які оголошуються Європейською комісією у тій чи іншій сфері. Українські викладачі і науковці мають цілком достатній потенціал для того, щоб повною мірою скористатись усіма інструментами програми «Горизонт 2020».

Однак, фінансування для реалізації тих чи інших ідей з Європейських фондів виділяється тільки за наявності грамотно складеного і коректно поданого проекту. Тому серйозною завадою може стати відсутність в українських ВНЗ кваліфікованих проектних менеджерів, які володіють навичками написання та подання проектних заявок до європейських грантових структур. А також подальшого управління проектами і написання звітів по них.

Уже зараз кожному університету необхідно мати проектне бюро або фахівця, який візьме на себе повний консалтинговий супровід усіх проектів навчального закладу. Не кажучи вже про поступове освоєння проектного підходу всіма викладачами конкретного вишу. В іншому разі про успішну роботу у програмі «Горизонт 2020» можна забути.

Усвідомлюючи актуальність цієї потреби, Освітній потал «Педагогічна преса» надає інформаційну підтримку фундації Central European Academy Studies and Certification (CEASC), Польща, яка розпочала серію освітніх проектів для представників українських ВНЗ. Першим з них стане тренінг“Інструменти підтримки мобільності науковців в рамках пріоритетів ЄС на 2014 - 2020 роки”, що відбудеться 23 - 24 квітня у Києві.

Тематика тренінгу

  1. Програма Horizon 2020 – структура програми, умови участі, конкурсна документація, Participant Portal, інформація про оголошені конкурси.
  2. Акція Marie Sklodowskiej-Curie та інші програми підтримки розвитку наукової кар’єри.
  3. Erasmus+ - програма співпраці і мобільності в сфері освіти.
  4. Роль післядипломної освіти в сучасному європейському освітньому просторі.

Під час навчання учасники опрацюють процедуру подачі заявки до одного з інструментів, доступних у новому семилітньому бюджеті ЄС на розвиток наукової кар’єри - крок за кроком.

Для проведення тренінгу запрошені досвідчені польські фахівці, які понад десятиліття успішно працюють із європейськими грантовими коштами, насамперед – у сфері освіти.

Тренерська група:

Микола Смолінський - президент CEASC, консультант з написання проектів до Європейських структурних фондів.

Томаш Яніак - юрист та економіст (МВА), експерт з пошуку фінансових ресурсів та управління проектами для сектору малих та середніх підприємств (МСП), фахівець з освітніх та інвестиційних проектів. Має великий досвід в сфері консалтингу стосовно джерел фінансування інвестиційних проектів та з розвитку міжнародного бізнесу на території Польщі, м. Лодзь (Польща)

Гжегож Гродек (Grzegorz Grodek) - експерт з підготовки, аплікування та управління проектами. Під час роботи в Агенції Розвитку Підприємництва управляв кількома десятками проектів, що фінансувались структурними фондами ЄС на загальну суму більше 50 000 000 eur. На даний момент спеціалізується у роботі з інструментом Erasmus + (попередньо - LLP), 15 підтриманих проектів на суму більше 4 млн eur

Детальніше про проект Зареєструватися онлайн

На українську академічну спільноту чекають, можливо, непрості часи. Але ті навчальні заклади, викладачі, науковці, управлінці, які вже зараз розпочнуть роботу у європейських програмах, більше ніколи не захочуть повернення до попередніх практик. Більше того, із великою подякою будуть згадувати кризові події, які підштовхнули їх до грандіозного успіху та нових горизонтів.

Нагадаємо, що 17 березня у Європейському університеті відбувся ознайомчий науково-практичний семінар «Інструменти підтримки мобільності науковців у рамках пріоритетів ЄС на 2014–2020 роки». Президент Фундації Микола Смолінський розповів про програми співпраці та мобільності у сфері освіти Erasmus+, про програми підтримки розвитку наукової кар’єри молодих і досвідчених науковців Marie Sklodowskiej-Curie в рамках пріоритетів ЄС на 2014 – 2020 роки, а також представив програму Горизонт 2020.

На навчання, стажування, викладання до ЄС: як це здійснити, обговорювали на семінарі

17 березня у Європейському університеті відбувся науково-практичний семінар «Інструменти підтримки мобільності науковців у рамках пріоритетів ЄС на 2014–2020 роки». Організаторами заходу стали Фундація Central European Studies and certification (CEASC) м. Бідгощ (Польща), Університет Економіки (WSG) м. Бідгощ (Польща), Європейський Центр ім. Роберта Шумана, Мережа пунктів Європейської Інформації Europe Direct.

Увага, конкурс відеоробіт!

ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ – ЗАПОРУКА УСПІХУ СУЧАСНОЇ ЛЮДИНИ

Команда переможців поїде в Краків!

Шановні освітяни!

Минулого року Фундація Центральноєвропейська Академія Навчань та Сертифікації (м. Бидгощ, Польща) провела відбір серед українських шкіл для участі у проекті «Відкрита Польща».

За результатами були обрані 100 партнерських середніх навчальних закладів, серед яких оголошено конкурс відеоробіт на тему: «Здорове харчування – запорука успіху сучасної людини».

Конкурс проводиться за участі Університету Dietl (м. Краків, Польща) та за підтримки Освітнього порталу «Педагогічна преса». Ми отримали 32 роботи, що висвітлюють важливість здорового харчування та його вплив на спосіб життя сучасної людини.

Усі отримані відеороботи представлені для розгляду на Освітньому порталі «Педагогічна преса» у відкритому доступі для голосування.

За результатами голосування буде обрано 3-х переможців для нагородження призами:

III місце – командний сертифікат на відвідання SPA в м. Краків

II місце – сертифікат на безкоштовну участь у будь-якому із оголошених фундацією CEASC Освітніх ознайомчих візитів (для учнів – членів команди).

I місце – іменний сертифікат на 1 рік на 1 особу (або 2 сертифікати на 2 особи по півроку) для безкоштовного навчання в Вищій школі Діетля (м. Краків, Польща), факультет Дієтології.

Дякуємо учасникам конкурсу за виклад власного бачення теми та запрошуємо всіх бажаючих віддати свій голос за найкреативнішу та найцікавішу роботу.

Психолог для вчителя. Безплатні консультації.

Шановні вчителі! Освітній портал «Педагогічна преса» запрошує вас до співпраці! Ми започатковуємо рубрику «Психолог консультує» але потребуємо вашої допомоги! Ми хочемо знати, що вас непокоїть, з якими труднощами ви стикаєтесь у своїй професійній діяльності, які конфлікти виникають серед учнів, батьків і вчителів у навчанні?

МОН звертається до вчителів, які беруть участь у конкурсному відборі підручників для 4-х і 7-х класів

Шановні колеги! 18 грудня 2014 року розпочався конкурс електронних оригінал-макетів підручників для учнів 4-х та 7-х класів. На відміну від попередніх років, теперішній конкурс уперше в українській освіті делегував право обирати нові підручники безпосередньо шкільним вчителям.

Учитель повинен бути актором. ТОП-20 найкращих фільмів про педагогів

«Він актор, але його глядачі і слухачі не аплодують йому. Він скульптор, але його роботи ніхто не бачить. Він лікар, але його пацієнти рідко дякують за лікування та не завжди хочуть лікуватися. Де ж йому взяти сили для щоденного натхнення? Лише в самому собі, тільки в усвідомленні величі своєї справи», – так писав про вчителя відомий письменник Симон Соловейчик.

«Диво Великодня – 2015». Як львівські ПТНЗ мистецьку майстерність демонстрували

26 квітня на базі Львівського вищого професійного училища торгівлі та сфери послуг відбувся фестиваль писанкарства «Диво Великодня – 2015», який організував Львівський державний Будинок техніки.


Керівникам навчальних закладів!
25 березня 2015 року відбудеться семінар-практикум МО вчителів історії та правознавства на базі Кип’ячківської ЗОШ І-ІІ ступенів «Організація краєзнавчо-пошукової роботи учнів у процесі вивчення історії України» Від’їзд від відділу освіти о 9.00 год. шкільним автобусом.
методист РМК Яшина Т.В.


Всеукраїнський учнівський конкурс юних суспільствознавців "Кришталева Сова" (додаток)


/Files/images/den movy.jpgУ 1999 році ЮНЕСКО прийняло рішення про щорічне відзначення Міжнародного дня рідної мови 21 лютого.

Головна декларована мета Міжнародного дня рідної мови – сприяння мовній різноманітності світу і стимулювання вивчення іноземних мов населенням різних країн. Крім того, ЮНЕСКО виступило за зближення культур і їх активну взаємодію, зокрема, у мовних питаннях, оскільки саме мови вважаються важливим інструментом розвитку духовної спадщини планети.

Із метою сприяння утвердженню державного статусу української мови, піднесення її престижу серед учнівської молоді, виховання шани до культури і традицій українського народу в загальноосвітніх навчальних закладах області

рекомендуємо:

  • забезпечити висвітлення в засобах масової інформації заходів, пов’язаних зі святкуванням Міжнародного дня рідної мови;
  • провести тематичні та літературно-мистецькі вечори, свята рідної мови, зустрічі з письменниками, вечори-презентації їхніх творів, літературні вечори та ранки, години поезії, дні української книги;
  • організувати в бібліотеках проведення книжково-ілюстративних виставок «Українська мова: історія і сучасність», «Яке прекрасне рідне слово!», «Красивий, щедрий рідний край, а мова наша солов’їна»;
  • провести в загальноосвітніх навчальних закладах тематичний урок;

20 лютого тематичний напрям «МЦФЕР: Освіта» проводить дуже актуальний у наш час вебінар на тему «Надання психологічної допомоги дітям, які пережили психотравмуючі події».Участь для всіх охочих абсолютно безоплатна.Обов’язкова попередня реєстрація на сайті www.goo.gl/vF4GUJ



Шановні добродії!

Дозвольте повідомити, що в Україні триває Третий Національний конкурс «Благодійна Україна», мета якого – пошук і відзначення кращих благодійників та найефективніших благодійних ініціатив.

Конкурс «Благодійна Україна», заснований Асоціацією благодійників України, є знаковою подією у благодійному житті нашої країни. На сьогодні це єдиний діючий загальнонаціональний проект з відзначення кращих доброчинців. Його значення для суспільства визнали експерти, які два роки поспіль називають конкурс «Благодійна Україна» найбільш ефективною і корисною подією для розвитку та промоції благодійності.

Долучіться до вшанування благодійників! Допоможіть розповсюдити інформацію про конкурс, щоб якомога більше доброчинців могли взяти в ньому участь! Проект інформаційного повідомлення та ілюстрації – у додатку.

Якщо ви приділяєте увагу доброчинним проектам, висвітлюєте, підтримуєте або самі ініціюєте благодійні акції – запрошуємо до участі у конкурсі «Благодійна Україна». Форма конкурсної заявки додається. Докладна інформація, номінації та умови участі міститься на офіційному сайті конкурсу http://blagoukraine.org.

Кінцевий термін подання заявок на конкурс – 15 лютого 2015 року.

З повагою, Оргкомітет ІІІ Національного конкурсу «Благодійна Україна»

Контактна інформація:

телефон (044) 537-12-80

e-mail: konkurs.blago@gmail.com

http://blagoukraine.org


24 грудня 2014 р. о 10 00 год. на базі Миронівського СТК відбудеться семінар-практикум вчителі Захисту Вітчизни на тему: "Військово-патріотичне виховання учнівської молоді"


з 8 по 13 грудня 2014 року у Миронівському районі в загальноосвітніх навчальних закладах проходитимуть заходи в рамках Всеукраїнського тижня права. 10 грудня у знз буде проведено Всеукраїнський урок "Права людини" з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини (план заходів додається)


27листопада о 10.00 на базі КОІПОПК відбудеться перше заняття Школи молодого науковця на тему: «Пропедевтика наукових досліджень».

Мета: надати практичні рекомендації з раціональної організації наукової роботи для успішного написання та захисту дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук

Питання:

1. Державні вимоги до дисертаційних досліджень

2. Особливості наукової роботи

3. Визначення теми, мети та етапів наукового дослідження

Запрошуються усі бажаючі педагоги Київщини, які мають намір працювати над здобуттям наукового ступеня кандидата наук.

Контактна особа: Полтавцев Олександр Геннадійович, завідувач кафедри управління освітою КОІПОПК, кандидат філософських наук (097) 677 88 11


26 листопада на базі ЦДЮТ відбудеться інструктивно-методична нарада для заступників директорів з виховної роботи


Центр творчих ініціатив “Клєвєр”

Донбаський державнийпедагогічний університет

03049, м. Київ, а/с 185 «Конкурс»

Тел. МТС: 095 727 90 77; 095 727 91 25, тел. Київстар: 096 443 23 06; 096 443 23 07

e-mail: patriot@uclever.com, web-site: http://uclever.com

Вих. № 0309/05 03 вересня 2014 р. Міністерству освіти і науки Автономної Республіки Крим, управлінням освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій Загальноосвітнім навчальним закладам

ШОСТИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙКОНКУРСЗУКРАЇНОЗНАВСТВА «ПАТРІОТ»

Цей конкурс є дуже популярним в Україні. Кожного року в ньому беруть участь учні з усіх областей України.

Наступний конкурс «Патріот» відбудеться у четвер, 12 лютого 2015 року в кожному навчальному закладі України.

Стати учасниками конкурсу можуть всі бажаючі учні 2-11 класів, без будь-якого попереднього відбору, які змагатимуться у десяти вікових категоріях: 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 та 11 класи. Конкурсні завдання цікаві, веселі й доступні дітям з різним рівнем підготовки. Вони містять запитання з багатьох напрямків знань: мови, країнознавства, літератури та відображають різнобічну інформацію про Україну. Цей конкурс дає можливість дітям з різних міст та селищ змагатися один з одним, не виходячи зі свого навчального закладу.

Конкурс проводиться в школах за місцем навчання, не вимагає від учителя особливих зусиль. Детальна інформація про правила проведення конкурсу надсилається до кожного навчального закладу-учасника конкурсу та розміщується на сайті www.uclever.com, де також знаходяться завдання минулих років для підготовки до конкурсу. Підсумкову інформацію з результатами конкурсу буде надіслано до кожної школи, а також до методичних кабінетів та відділів освіти.

Всі учасники конкурсу одержать сертифікати, а найкращі — призи.

Сума внеску одного учасника складає 20,00 гривень. Для певних категорій дітей участь безкоштовна (сироти та напівсироти; статус таких учасників обов'язково підтверджується документально при подачі заявки). Мінімальна кількість учасників від кожного навчального закладу складає 10 учнів. У разі подання спільної заявки від міста або району мінімальна кількість учасників від кожного навчального закладу обговорюється індивідуально.

Для участі в конкурсі школам необхідно до28листопада 2014 року заповнити заявку на сайті www.uclever.com або надіслати письмову заявку та копію квитанції про сплату організаційного внеску до Оргкомітету за адресою: а/с 185 «Конкурс», м. Київ, 03049 або електронною поштою: patriot@uclever.com. Матеріали для проведення конкурсу надсилаються за декілька днів до проведення конкурсу.

Оргкомітетконкурсузвертаєтьсязпроханнямвчасноповідомитиучнів та їхніх батьківпро проведенняконкурсу та оприлюднити інформаційніматеріалина сайтіВашоїорганізації.


Культурно-освітня поїздка для учнів загальноосвітніх, студентів вищих навчальних закладів, педагогів, психологів, викладачів, керівників навчальних закладів до Словаччини, Австрії, Чехії.


Шановні друзі!

Запрошуємо Вас на Київські Студії гуманної педагогіки, які відбудуться в суботу 22 листопада 2014р. з 10-00 до 13-00 в приміщенні Будинку учителя за адресою:

м.Київ, вул. Володимирська, 57, Будинок учителя, ауд.103.

Розвиток мислення дітей: «доброго мислення, ясного мислення, прекрасного мислення»

Маніфест гуманної педагогіки

Форма проведення: Майстер-клас

О.В. Баніт, кандидат педагогічних наук, молодший науковий співробітник Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України

Форма проведення: Круглий стіл

Школа для батьків «Теплий дім»

З.І.Хоменко, кандидат психологічних наук, заступник голови Київського міського центру ВАГП

Прохання підтвердити свій прихід або повідомити про його неможливість на e-mail: gumanpedagog@ukr.net

Контактні телефони:

Коломієць Вікторія Володимирівна 098-236-02-50 095-824-12-88 223-02-20
Хоменко Зінаїда Іванівна 093-541-29-27 425-47-43

Чекаємо на Вас !!!

Звертаємо вашу увагу, що участь в роботі студії безкоштовна.

По закінченню роботи студій (травень 2015р.) ті учасники, які відвідали всі засідання Студій, отримують сертифікати.


Про відзначення 70-ї річниці вигнання нацистських окупантів з України


Оголошення Круглий стіл


День початкової освіти


Інноватика в сучасній освіті 21-23 жовтня 2014 року


Авторський 5-денний семінар академіка Ш.О.Амонашвілі 16-20 вересня


Лист КОІПОПК від 01.09.2014 р. №01-13/422 "Про проведення Олімпійського уроку та Олімпійського тижня у Київській області"


17 квітня 2014 року на базі Центру розвитку дитини "Зернятко" відбудеться семінар для вихователів на тему: "Використання опорних схем для розвитку мовлення, мислення і пам'яті дітей" та для логопедів дитячих садків на тему: "Використання корекційних вправ для занять з дітьми, що мають фонетичні порушення мови "


09.04.2014 р. о 10 00 год. на базі ТСОУ відбудеться семінар вчителів ЗВ


26.03.2014 р.о 9 30 год. на базі Миронівської ЗОШ І-ІІІ ст.№3 відбудеться семінар вчителів математики та фізики


24.03.2014 р. о 9 30 год. у Миронівській ЗОШ І-ІІІ ст.№3 відбудеться семінар вчителів іноземної мови на тему: "Особливості викладання іноземної мови у початковій школі"


21.03.2014 р. о 10 00 год на базі Грушівської ЗОШ І-ІІ ст. відбудеться семінар вчителів фізичного виховання


Міжнародною громадською організацією «Врятуймо дітей Європи» (чорнобильців) з нагоди 28-ої річниці Чорнобильської катастрофи оголошено проведення Всеукраїнської благодійної акції – 2014 «Всі разом за майбутнє дітей України», метою якої є надання добровільної допомоги дітям України, які стали інвалідами внаслідок техногенної аварії на ЧАЕС.
Пропонуємо місцевим органам управління освітою, педагогічним колективам закладів освіти області обговорити пропозицію МГО надання допомоги дітям-інвалідам України та взяти активну участь у заходах. Показники фактично здійсненої допомоги кожен колектив освітньої галузі району, міста висвітлює у бланках-відомостях (додаток 1) та надсилає їх електронною поштою на адресу: msavechildren@yandex.ru. Зразок заповнення бланку додається (додаток 2).
Детальну інформацію про зазначений захід можна отримати на сайті МГО «Врятуймо дітей Європи» http://savechіldren.com.ua або за телефонами:
380 (95) 507 19 49, 380 (56) 374 00 25.

додаток 1

додаток 2


Запрошуємо учнів Вашого навчального закладу взяти участь у Всеукраїнському онлайн-турнірі юних інтелектуалів «Знай українське!», присвяченому в 2014 році 200-річчю Тараса Шевченка з його пророчим «Обніміться, брати мої…»
Турнір проходитиме в мережі Інтернет на сайті www.test-on-line.com
Реєстрація триватиме з 9 до 28 березня 2014 року.


4 березня 2014 року у Миронівському ЦДЮТ відбудеться районний конкурс "Перлини Миронівщини", присвячений 200-річчю з дня народження Т.Г. Шевченка та Міжнародному дню рідної мови.


Департамент освіти і науки Київської обласної державної адміністрації рекомендує провести перший урок (заняття) 7 березня 2014 року у навчальних закладах області за темою «Об’єднаймося ж, брати мої!» з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка.
Методичні рекомендації, орієнтовні конспекти першого уроку розміщено на освітньому порталі Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів у рубриці «200-річчя від дня народження Тараса Шевченка» (www.kristti.com.ua).


Шановні колеги!

З 27 лютого по 1 березня 2014 року у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза» (вул. Салютна, 2-Б, павільйон № 2) відбудеться П’ятаміжнародна виставка «Сучасні заклади освіти - 2014».
Організатори виставки: Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України, компанія «Виставковий Світ».
Розпорядженням Кабінету Міністрів України виставці «Сучасні заклади освіти» з 2010 року надано статус міжнародної та включено до переліку міжнародних виставок, що проводяться в Україні.
Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти» сьогодні є найбільшим професійним форумом освітніх, наукових та науково-технічних інновацій, ефективним майданчиком для діалогу представників державного сектору, закладів освіти різних країн, компаній-виробників програмних рішень, інструментом популяризації новітніх освітніх методик, інформаційних технологій та інструментів, спрямованих на формування сучасного рівня національної системи освіти.
Свої вагомі досягнення презентуватимуть 995 навчальних закладів різних рівнів і форм власності, наукових установ, методичних центрів, органів управління освітою, асоціацій, закордонних освітніх агенцій, видавництв, підприємств та бізнес-структур, що забезпечують засобами навчання галузь освіти з 27 регіонів України, а також учасники з Естонії, Литви, Польщі, США, Росії, Молдови та Узбекистану.
Закордонні навчальні заклади та міжнародні агенції представлять свої досягнення, досвід співпраці з українськими закладами освіти,запропонують потенційним абітурієнтам та їх батькам, педагогам, директорам шкіл України освітні програми, ознайомлять з умовами прийому в навчальні заклади, програмами обміну, післядипломною освітою.
Підприємства та представництва індустрії сучасних засобів навчання, електронних систем, програм та рішень для галузі освіти презентуватимуть на експозиціях електронні та технічні новинки освітнього ринку, можливості, переваги та досвід їх упровадження у навчальний процес.
Програмою виставки передбачено проведення 59 педагогічних читань, науково-практичних конференцій, семінарів та круглих столівза участю директорів і провідних науковців НАН і НАПН України, фахівців Міністерства освіти і науки України, ДНУ «Інститут інноваційних технологій і змісту освіти» МОН України, практичних працівників галузі освіти, представників бізнес-структур, які презентують власний досвід співпраці з навчальними закладами, упровадження нових виробничих технологій в педагогічний процес.
27 лютого 2014 р. відбудуться:

  • Нагородження вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації та установ післядипломної освіти - переможців рейтингового виставкового конкурсу Гран-Прі «Лідер вищої освіти України», Гран-Прі «Лідер післядипломної освіти України», «Лідер міжнародної діяльності», «Лідер наукової та науково-технічної діяльності».
  • Відзначення вищих навчальних закладів за показниками міжнародної наукометричної бази даних Scopus сертифікатом «Якість наукових публікацій».
  • Нагородження професійно-технічних навчальних закладів - переможців рейтингового виставкового конкурсу - Гран-Прі «Лідер професійно-технічної освіти України».
  • Нагородження закладів освіти та підприємств - переможців конкурсу з тематичних номінацій золотими, срібними і бронзовими медалями.

У межах Дня аграрної освіти 27 лютого 2014 р. відбудуться дискусія на тему «Аграрна освіта: сучасність та перспективи» та майстер-класи, організовані аграрними вищими навчальними закладами.
Уперше в межах виставки 28 лютого 2014 р. відбудеться День професійно-технічної освіти, програмою передбачено проведеннясемінару «Фахова підготовка робітничих кадрів у навчально-практичних центрах професійно-технічних навчальних закладів – важлива складова розвитку сучасного виробництва», проводять Супрун В.В., директор департаменту професійно-технічної освіти МОН України та Паржницький В.В., начальник відділення науково-методичного забезпечення змісту професійно-технічної освіти ДНУ «Інститут інноваційних технологій і змісту освіти» МОН України; театралізований показ мод, а також численні майстер-класи «Місто майстрів» від представників професійно-технічних закладів освіти з усіх регіонів України. Для учнів 9-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів, учнів професійно-технічних закладів освіти, вихованців позашкільних навчальних закладів в межах виставки відбудеться відкрита стендова презентація робіт Всеукраїнського конкурсу IntelЕко-Україна – 2014національного етапу міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів Intel ISEF-2014 за категоріями: біологія, хімія, біохімія та хімічна інженерія, науки про людину, науки про Землю та екологія.
Організатори виставки зазначають, що спектр представлених освітніх послуг, інноваційних технологій та обладнання зможе зацікавити найвимогливіших відвідувачів від школярів до професіоналів галузі.
Запрошуємо педагогів і керівників навчальних закладів, наукових установ,
органів управління освітою, старшокласників, студентів і батьків
відвідати виставку «Сучасні заклади освіти - 2014»!


/Files/images/poster.jpg

Конкурс "Книгоманія"


13.02.2014 р. відбудеться семінар-практикум та майстер-клас вчителів з трудового навчання на базі Миронівської ЗОШ І-ІІІ ст.№3


12.02.2014 р. відбудеться семінар-практикум вчителів світової літератури на базі Карапишівської ЗОШ І-ІІІ ст.


Заходи щодо відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка


Шановні колеги!

Київський регіональний центр оцінювання якості освіти з метою залучення педагогів і підвищення якості перевірки відкритої частини тесту ЗНО у 2014 році розпочинає реєстрацію на он-лайн навчання та сертифікацію екзаменаторів з української мови і літератури. З 15 січня до 15 березня 2014 року на сайті КРЦОЯО (http: // kievtest.org.ua) на сторінці «Екзаменаторові» стане доступною програма реєстрації осіб, охочих взяти участь у перевірці власного висловлення тесту з української мови і літератури.Необхідну інформацію про подальше навчання і сертифікацію буде розміщено на сторінці «Екзаменаторові» та в особистому кабінеті екзаменатора. Прохання повідомити вчителів району через методиста з української мови і літератури або голову методоб'єднання.


30 січня 2014 року департамент освіти і науки Київської обласної державної адміністрації спільно з Київським обласним інститутом післядипломної освіти педагогічних кадрів, Міжнародним освітнім фондом імені Ярослава Мудрого, Асоціацією керівників закладів освіти України "Відроджені гімназії України" проводять на базі Щасливського навчально-виховного комплексу Бориспільської районної ради Перші Всеукраїнські читання "Павло Платонович Чубинський - етнолог: фольклорист, поет, громадський діяч", присвячені вшануванню 175-ї річниці від дня народження видатного етнолога, фольклориста, поета, громадського діяча, автора тексту українського національного гімну "Ще не вмерла Україна".


На виконання Договору про співробітництво між Міністерством освіти і науки України та Національним Олімпійським Комітетом України від 12 вересня 2006 року та з метою сприяння підвищенню гуманізації та ефективності навчально-виховного процесу на засадах олімпійської ідеології Олімпійська академія України проводить Всеукраїнський конкурс на визначення кращої моделі організації впровадження олімпійської освіти в навчально-виховний процес шкіл проекту «Олімпійська освіта» (далі – Конкурс). Положення Конкурсу розміщено на освітньому порталі інституту (kristti.com.ua). Матеріали для участі в Конкурсі до 20 січня 2014 року надсилати на адресу: 03680, Київ-150, вул. Фізкультури, 1, Олімпійська академія України.


/Files/images/list1.jpg


18 грудня 2013 р. у м. Києві за адресою: вул. Мельникова, 63 (приміщення видавництва «Веселка», І актова зала) у рамках науково-освітнього проекту «Навчатися, щоб навчати» відбудеться семінар-практикум.
У ході роботи семінару-практикуму розглядатимуться питання впровадження і практичного використання новітніх інноваційних педагогічних технологій в організації дослідницько-експериметальної діяльності учнів у сфері природничих наук. Програмою заходу передбачається проведення:
лекційних занять;
навчальних тренінгів на сучасному лабораторному обладнанні провідних вітчизняних та світових виробників;
науково-консультаційних занять;
навчально-тематичних екскурсій.
До участі в семінарі-практикумі запрошуються педагоги загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів (по 1 від району, міста, навчального закладу обласної комунальної власності).
Початок роботи семінару-практикуму - о 10.00.


18.12.2013 р. на базі Козинської ЗОШ І-ІІІ ст. відбудеться семінар учителів української мови та літератури


16 грудня 2013 року у м.Києві у приміщенні Київського планетарію буде проведено круглий стіл "Філософські погляди Т.Г.Шевченка", присвячений 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка, для учнів-членів МАН України Київської області


13 грудня 2013 року у ДНЗ "Світлячок" відбудеться постійно-діючий семінар для керівників ДНЗ на тему "Моніторинг соціально-психологічної атмосфери у колективі дошкільного навчального закладу"


13 грудня 2013 р. у м.Біла Церква на базі Білоцерківської міської ради буде проведено виїзний науково-популярний лекторій у рамках Всеукраїнського науково-освітнього проекту "Наука ХХІ століття: перспективні напрями розвитку"


12 грудня 2013 р. о 10.00 год. відбудеться засідання колегії районної державної адміністрації. Згідно плану роботи райдержадмінстрації на розгляд засідання колегії виносяться питання "Про стан виконання Програми розвитку системи освіти Миронівського району на 2011-2014 роки"


Перший урок у 2013-2014 навчальному році рекомендуємо присвятити 200-річчю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка


24.07.2013 року в актовому залі Миронівської райдержадміністрації о 10,00 годині відбудеться зустріч з Перервою Володимиром Степановичом, який є автором статей про духовні скарбниці Миронівщини. На зустріч запрошені представники духовенства, вчителі історії, біблійної історії та християнської етики, директори шкіл, сільські голови, бібліотекарі.


16.05.2013 р. відбудеться нарада працівників психологічної служби району на тему "Підсумки роботи психологічної служби району за 2012-2013 н.р."


Щорічний обласний конкурс учнівської і студентської творчості "Я - Київщини гордість і надія!"- 2013


нформація про проведення Всеукраїнської акція «Світ через об'єктив»


З квітня по червень 2013 року за ініціативою ТОВ «Джива» та підтримки Інституту інноваційних технологій і змісту освіти проводиться Всеукраїнська акція «Світ через об'єктив».
Метою акції є формування позитивного інформаційного середовища засобами кінематографічного впливу; популяризація духовних, моральних надбань, спрямованих на моральний саморозвиток особистості; сприяння формуванню громадянської позиції та соціально-правової активності учнівської та студентської молоді.
До участі у акції запрошуються учні загальноосвітніх, професійно-технічних та студенти вищих навчальних закладів.
Роботи надсилати до 15 червня 2013 року за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 15, координатор акції – Багай Вадим Вікторович.
Менеджери проекту: Лященко Тетяна Вікторівна – (044) 248-21-38, Панченко Лариса Василівна – (098) 213-88-48.
Умови проведення Всеукраїнська акція «Світ через об'єктив» розміщено на сайті http://www.iset.org.ua/.

Конкурс юнацької творчості "Майбутнє моє та моєї країни"


Шановні колеги!
Всеукраїнський фонд «Крок за кроком», який упродовж десяти років є координатором Всеукраїнської акції «Весняний тиждень Добра», запрошує громадсько-активні школи України взяти участь у Всеукраїнській акції „Весняний тиждень Добра - 2013”, що відбудеться з 22 по 27 квітня 2013 року.
“Весняний тиждень Добра” - це щорічна громадська та освітня компанія, яка є складовою частиною стратегії розвитку та реалізації волонтерського руху. Вона організується та проводиться з метою підвищення громадської активності та мобілізації ресурсів для вирішення різноманітних суспільних та соціальних проблем; налагодження та зміцнення партнерської взаємодії між волонтерами, волонтерськими організаціями, центрами. Метою акції „Весняний тиждень Добра” є спільно здійснити доброчинні, корисні справи, привернути увагу громадськості до діяльності громадсько-активних шкіл та важливої ролі волонтерської допомоги у суспільстві.
Інформацію за результатами проведення Всеукраїнської акції “Весняний тиждень Добра - 2013”буде висвітлено на он-лайн базі даних громадсько-активних шкіл www.gash.ussf.kiev.ua.

Інформаційний лист, Положення про проведення Акції, План заходів щодо підготовки „Весняного тижня Добра - 2013” та Формат аналітичної довідки містяться в прикріплених файлах.


П'ятий етап ювілейоного довідкового Щоденника-естафети "Двохсотлітні Тарасові Шляхи" та Всеукраїнська мистецька акція для талановитої молоді


22-23 квітня 2013 р. відбудеться IV Всеукраїнський конкурс вокальної творчості "Весняні наспіви-2013". Місце проведення: м.Переяслав-Хмельницький, приміщення ДВНЗ "Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди", вул. Сухомлинського, 30. Положення про конкурс та програма додаються.


УВАГА!
Всеукраїнський конкурс "Моральний вчинок"
Положення про конкурс


ЗАПРОШУЄМО ПРАЦІВНИКІВ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ РАЙОНУ ВЗЯТИ УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ КОНКУРСІ «ПІДВИЩЕННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ ПЕДАГОГІВ»
Положення про конкурс


Відповідно до листа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України "Про Міжнародний конкурс читців "Жива класика" від 12.02.2013 №1/11-2042 повідомляємо про те, що Федеральне агентство з друку і масових комунікацій Російської Федерації через Представництво Росспівробітництва в Україні проводить Міжнародний конкурс читців «Жива класика» серед учнів 6-х класів загальноосвітніх навчальних закладів м. Києва та Київської області.
Метою конкурсу є підвищення інтересу дітей до читання класичної та сучасної прозаїчної літератури, розширення читацького світогляду, залучення до виразного декламування.
Просимо сприяти участі шестикласників загальноосвітніх навчальних закладів Київської області у зазначеному конкурсі.
Детальну інформацію можна отримати у Представництві Росспівробітництва в Україні (м. Київ, вул. Борисоглібська, 2) за телефоном (044)-379-12-30 (контактна особа: Криворучко Галина Іванівна) та на сайті www.rusintercenter.kiev.ua.
Контактна особа: Кірнасовська Р.В., методист навчально-методичного кабінету іноземних мов Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів, тел.: 0950491314.



/Files/images/НПУ(1).jpgНаціональний педагогічний університет імені Драгоманова
Фізико математичний інститут
Запрошує учнів старших класів, їх батьків та усіх бажаючих на День відкритих дверей, що відбудеться 16 березня 2013 року
за адресою
м.Київ,вул.Пирогова,9
(станція метро "Університет")


13 березня 2013 року на базі Зеленьківської ЗОШ І-ІІІ ст. відбудеться семінар-практикум для заступників директорів з виховної роботи на тему "Створення ефективного виховного простору шляхом впровадження у виховний процес "Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів ЗНЗ України"


Зметою відзначення 1025-річчя хрещення Київської Русі, а також розвитку творчих інтересів учнівської молоді з різних напрямів краєзнавства, науково-дослідницької і природоохоронної роботи, виховання патріотичних почутів, любові до рідного краю 28 березня 2013 року на базі Переяслав-Хмельницької школи-інтернату відбудеться обласна краєзнавча конференція учнівської молоді "Київщина - мій заповітний край".
До участі в заході запрошуються вихованці туристсько-краєзнавчих гуртків, юні краєзнавці, члени пошукових загонів загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів (учні 6-10 класів). Склад делегації від району (міста) - 3 вихованці (учні) та керівник.
Для участі в конференції до 10 березня 2013 року слід подати заявки на кожного вихованця (учня) та тексти робіт на електронних носіях за адресою: 09113 Київська область, м.Біла Церква, бульвар 50-річчя Перемоги, 90, Комунальний заклада Київської обласної ради "Центр творчості дітей та юнацтва Київщини", тел.(04563)3-27-92, 4-18-27, факс 6-46-45, e-mail: ctduk_tyrustu@ukr.net.
Роботи оформляються відповідно до вимог написання пошукових робіт експедиції "Історія міст і сіл України" та "Моя Батьківщина - Україна".
Кожен учасник конференції може виступити лише в одній із запропонованих секцій:
- історичне краєзнавство або географічне краєзнавство;
- археологія або геологія;
- екологія або етнографія і фольклор.


Доводимо до вашого відома, що 27-30 березня 2013 року відбудеться VIІ Міжнародний конкурс з українознавства для учнів 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Інформація про конкурс розміщена на порталі КОІПОПК у розділі "Новини".


Інформаційне повідомлення.

У 2012 році фізико-математичний інститут Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова розпочав підготовку професійних астрономів за напрямом 6.040206 Астрономія. Було прийнято на перший курс тринадцять студентів.

Конкурсні предмети:

1. Українська мова та література;

2. Фізика (профільний);

3. Математика або хімія.

Прохідний бал у 2012 році – 562.

Відкрита магістратура зі спеціальності 8.04020601 Астрономія.

Студенти вивчають цикл астрономічних дисциплін, математику, загальну і теоретичну фізику, інформатику, PHP-програмування, психолого-педагогічні дисципліни.

Кваліфікація бакалавр: бакалавр астрономії, вчитель астрономії і фізики.

Кваліфікація магістра: астроном, викладач астрономії і фізики, вчитель математики та інформатики, PHP-програміст.

Адреса фізико-математичного інституту: м. Київ, вул. Пирогова 9, 4 поверх.

Випускова кафедра: кафедра експериментальної і теоретичної фізики та астрономії, кімн. 457, тел. (044) 239-30-71, e-mail: ETFA_09@ukr.net

Завідувач кафедри – проф. Грищенко Геннадій Опанасович, тел.(067) 764-31-41

Кафедра запрошує учнів середніх загальноосвітніх навчальних закладів взяти участь у конкурсі науково-дослідних робіт з астрономії. Кафедра буде проводити заняття з учнями які бажають вступити у 2013 році на навчання за напрямом підготовки «Астрономія». Більш детальна інформація на сайті www.fmi.npu.edu.ua сторінка кафедри ЕТФА.


Реквізити торгівельної марки "Розумники" - лідера в галузі створення, супроводу та розпорядження різноманітних засобів навчання

Адреса видавництва:
м.Київ, вул. Артема, 52-А, корп.2

Приймальня:
тел./факс +38(044)22 930 43
info@rozumniki.ua

Відділ продажу: +38(044)2293043
+38(044)48 399 94
Освітній портал:
www.rozumniki.ua

Освітні сайти
www.rozumniki.net
www.rozumniki.com.ua


МІЖНАРОДНИЙ МОВНО_ЛІТЕРАТУРНИЙ КОНКУРС УЧНІВСЬКОЇ ТА СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

На виконання наказу головного управління освіти і науки Київської обласної державної адміністрації від 05.11.2012 № 347 «Про проведення І,ІІ,ІІІ етапів ІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка у 2012/2013 навчальному році» та листа Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів від 13.12.2012 № 01-13/946 «Про перенесення Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка» повідомляємо, що IІІ (обласний) етап ІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка відбудеться 20 січня 2013 року на базі КОІПОПК (вул. Ярослава Мудрого, 37, м. Біла Церква).


Шановні колеги! Стартує Всеукраїнський конкурс «Директор ХХІ століття  2013».

Конкурс «Директор ХХІ століття — 2013» — виявлення професійної і суто людської уваги до такої складної, як зараз говорять, «стресогенної», але вкрай важливої праці директора школи. Майс Монро відзначав: «Якісне керівництво є ключем до процвітання народу». А ми можемо доповнити: і навчального закладу. Саме для виявлення майстрів своєї справи і проводиться наш конкурс. Це важлива подія і для нас, і для кожного з вас, адже ви не лише маєте можливість поділитися з колегами перевіреним на практиці власним цінним досвідом, а, що не менш важливо, презентуєте себе і свій навчальний заклад усій Україні!

Регламент проведення Конкурсу

1. Початок Конкурсу  1 грудня 2012 р.
2. Заявка на участь у Конкурсі, конкурсні матеріали та ксерокопія квитанції на передплату журналу «Директор школи. Шкільний світ», організаційний внесок надаються в оргкомітет до 1 березня 2013 р.
3. Оцінювання допущених робіт проводить журі Конкурсу від 1 березня до 15 травня 2013 р.
4. Переможці та лауреати Конкурсу оголошуються до 1 червня 2013 р. (інформація на сайті видавництва «Шкільний світ», Асоціації ВГУ, у газеті «Директор школи», журналі «Директор школи. Шкільний світ»)


17.10.2012 р. о 13 00 у районному Палаці культури відбудеться зліт обдарованої молоді Миронівщини


Конкурс "Я Київщини - гордість і надія"


У зв'язку з проведенням Тижня правових знань до Дня юриста України проводиться конкурс "Право очима дітей"


26.09.2012 р. 0 13 00 в залі засідань Миронівської РДА відбудеться районне Батьківське віче

план проведення


Конкурс "Колосок"


Заочний конкурс 50 слів


30 серпня 2012 р.

проходитиме районна серпнева конференція педагогічних працівників Миронівського району. Конференція відбуватиметься в приміщенні районного Палацу культури. Початок роботи о 10.00. В приміщенні фойє з 8.30 буде функціонувати виставка педагогічної майстерності "Освіта Миронівщини". В рамках конференції проходитимуть секційні засідання районних методичних об'єднань педагогічних працівників району.


29 серпня 2012 р.

відбудеться серпнева обласна педагогічна конференція в м.Києві, що проходитиме на базі Державного авіаційного університету. До участі запрошуються голова Миронівської РДА, заступники голови РДА, начальник відділу освіти Миронівської РДА, працівники відділу освіти, керівники загальноосвітніх навчальних закладів та ДНЗ району

Кiлькiсть переглядiв: 2679